Laulība ir viena no lielākajām Dieva dāvanām, kādas cilvēkiem ir dotas. Taču izpratne par laulību bieži vien ir visai dažāda arī kristiešu vidū.

Milzīgi naudas un enerģijas resursi pēdējo pārdesmit gadu laikā ir iztērēti, lai visā Rietumu pasaulē valodas līmenī nostiprinātu šīs absurdās "hetero-homo" kategorijas un pierādītu, ka seksuālā tieksme pret savu dzimumu ir "acīmredzami dabiska lieta".

Esmu arī pret "homoseksuāļiem" un "seksuālo orientāciju". Kā tā? Vienkārši, jo realitātē neeksistē nedz tāds fenomens kā seksuālā orientācija, nedz heteroseksuāli un homoseksuāli cilvēki.

Nezinu, smieties vai raudāt. Kā saprast ministra Rinkēviča "iznācienu"? Kā izmisuma pilnu saucienu pēc palīdzības, pēc mīlestības?

Apustulis Pāvils citē psalmu autoru rakstīdams: "Nav neviena taisna, it neviena. Nav neviena, kas saprot, neviena, kas meklē Dievu. Visi ir novirzījušies, visi kopā kļuvuši nelietīgi. Nav neviena, kas dara labu, it neviena." (Rom 3:10-12)

Šajā sadaļā mēģināsim atklāt dievišķo Evaņģēlija vēsti visā tās skaidrībā un varenībā, kā Dievs to dara zināmu savā Vārdā, pie reizes konspektīvi aplūkojot, cik visaptveroša un centrāla kristīgajai ticībai un Bībeles pasaules uzskatam ir mācība par attaisnošanu tikai no žēlastības un tikai ticībā.

Tā kā šī mācība ir tik ļoti svarīga, tad Sātans pieliek visas pūles, lai tā netiktu nedz pareizi saprasta, nedz pareizi sludināta un mācīta.

Kas notiek attiecībās ar tuvāko un ar radību? Lielākā nelaime šajās attiecībās ir cilvēka absolūtā vērstība uz sevi.

Kad esam aplūkojuši, kādai dzīvei un attiecībām Dievs mūs radījis, apskatīsim kādu terminu, kas šodien bieži tiek lietots vietā un nevietā, tas ir – cilvēka tiesības.

Bībele sākas ar laulību un beidzas ar laulību.

Gan runājot pa cilvēka dzīvi divējādās attiecībās, gan iepriekš par bauslības trešo lietojumu, atkal un atkal "starp rindiņām" parādījās jautājums – kā tieši būtu jādzīvo šajās horizontālajās attiecībās jeb attiecībās ar tuvāko?

Šeit aplūkosim, kā bauslība attiecas uz cilvēku, kura grēks jau ticis uzrādīts (bauslības otrais lietojums) un kurš jau ir dzirdējis Evaņģēlija vēsti par visu grēku piedošanu Jēzus Kristus dēļ, un kuru bauslība vairs nevar apsūdzēt svētā Dieva priekšā.

Bauslības nemainīgā vērtība tiek atkal un atkal apstiprināta arī Jaunajā Derībā.

Arī Baznīcā cīnīdamies Sātans izmanto šo pašu stratēģiju – viena vērtība pret otru.

Lai kā gribētos atmest Dieva bauslību, tas nav iespējams, tā iestrādāta mūsu sirdīs. Pat melu tēvs Sātans nevar uzdot ļaunumu par labumu un netikumu par tikumu.

17.12.2013 20:40

Rietumu baznīcu posts

Sātans spējis mūsu grēka varā esošajai sirdij iestāstīt, ka brīvība dzīvot saskaņā ar Radīšanas kārtību ir važas, bet grēka verdzība ir brīvība.

Reizēm šīs abas valstības tiek jauktas, un sekas vienmēr ir nelāgas. Ir trīs iespējamie scenāriji.

Turpinot aplūkot jautājumus par to, kā Dievs darbojās ar bauslību un Evaņģēliju, jāveltī uzmanība vēl vienam "instrumentam", proti, Rakstu mācībai par Dieva divu veidu valdīšanu jeb valdīšanu divās jomās pēc cilvēku grēkā krišanas.

Vairāk nekā piecdesmit cilvēki miruši. Vairāk nekā piecdesmit dzīvības izdzisušas. Nē, izdzēstas! Varmācīgi, pret viņu gribu.

Pasludinājums un paskaidrojums – kas ir kas?

Kad bauslība savu izdarījusi, nāk kārta Dieva svētajam Evaņģēlijam, Dieva īstajam darbam. Pravietis Jesaja ir pirmais, caur kuru Dievs skaidri noformulē, kāds ir Evaņģēlija saturs.

Iepriekš aplūkojām, kas ir bauslība, un kā tā darbojās pie Radīšanas. Lai adekvāti apjaustu cilvēku stāvokli, kāds tas ir šodien, svarīgi saprast, kā bauslība darbojas pēc grēkā krišanas.

Daudzajās diskusijās, kurā piedalījās Reformators, viņu visvairāk sāpināja cieņas trūkums cilvēku attieksmē pret Dieva Vārdu.

Divi jēdzieni, kurus būtu jāapskata, runājot par to, kas ir bauslība un ko tā dara, ir brīvība un grēks. Tie abi bieži vien tiek lietoti skaidri neapzinoties, ko īsti tie nozīmē.

Ticība ir nepieciešama katra personīgai spējai pieņemt piedošanu.

16.09.2013 16:24

Grēka verdzība

Diemžēl patiesu brīvību cilvēkiem izdevās baudīt vien neilgu brīdi, tā drīz vien beidzās ar tik saldu apsolījumu: "Jūsu acis atvērsies un jūs būsit kā Dievs, zinādami labu un ļaunu." (1. Moz 3:5)

Laulība ir viena no lielākajām Dieva dāvanām, kādas cilvēkiem ir dotas. Taču izpratne par laulību bieži vien ir visai dažāda arī kristiešu vidū.

 

Tieši par to ir šis raksts – ne par to, kas ir laulība un ģimene, vai par to, kādām būtu jābūt pareizām attiecībām tajā.