Mācītāja Hermaņa Bacha Ticības atjaunošanas svētku sprediķis, kas publicēts "Svētdienas Rīta" 1923. gada 28. oktobrī.

Šī gada 31. oktobrī apritēs 496 gadi, kopš sabiedrībai pieejamas kļuva slavenās Mārtiņa Lutera 95 tēzes.

2006. gada 15. septembrī Dieva mierā acis vēra mācītājs Pauls Žibeiks (dzimis 1910. gadā). Lasītājiem piedāvājam macītāja Dr. Gunta Kalmes rakstu, veltītu mācītāja Žibeika simtgadei 2010. gadā.

2006. gada 15. septembrī Dieva mierā acis vēra mācītājs Pauls Žibeiks (dzimis 1910. gadā). Lasītājiem piedāvājam macītāja Dr. Gunta Kalmes rakstu, veltītu mācītāja Žibeika simtgadei 2010. gadā.

31.08.2013 18:33

Vecajam Stenderam 299!

27. augustā apritēja 299 gadi, kopš Lašu mācītājmuižā dzimis Gothards Frīdrihs Stenders, plašāk pazīstams kā Vecais Stenders.

11.08.2013 11:22

Marija un kristieši

Iepriekš uzsāku pārdomas par tuvojošos 15. augustu ar svētkiem Aglonā un Jēzus Kristus mātes Marijas lomu kristīgā mācībā, savukārt šoreiz vēlējos meklēt (teoloģiski) praktisku atbildi uz jautājumu par Marijas vietu Kristus draudzē.

1861. gada 7. augustā (26. jūlijā pēc Jūlija kalendāra) Lielsatiķu muižas (mūsdienās Brocēnu novada Gaiķu pagastā) kalpu ģimenē pasaulē nāca pirmais Latvijas bīskaps Kārlis Irbe.

Augustā kalendārā rodami trīs datumi, saistīti ar ievērojamāko Latvijas luterāņu 20. gadsimta baznīcas vēsturnieku dzīves gaitu sākumu vai noslēgumu.

Kristieša ikdiena nereti paiet "vienā skriešanā". Šķiet, rīts tik jauki un rimti sācies, bet tad pienākumi cits pēc cita sāk gūzmām vien gāzties virsū un, pilnīgi nemanot, pienāk brīdis, kad jau atkal jādodas pie miera.

Šķiet, šo pārdomu pirmajā daļā man izdevās precīzi pravietot visplašāk izmantoto kristiešu oponentu atsauci par Latvijas vēstures avotiem.

Svētdienā, 1922. gada 16. jūlijā, Rīgā tika svētīti sava amata pienākumus pildošie latviešu un baltvācu luterāņu bīskapi – Kārlis Irbe un Pēteris Pelhavs (Poelchau).

Nupat pagājušajos dziesmu svētkos vēroju zināmu reliģisku miksli. Līdztekus bija manāmi gan kristīgie, gan arī jaunpagānisma elementi (pēdējie, manuprāt, vairāk). Tas rosina jautājumu par latviešu reliģiozitāti, proti, kas tad būtu latviešu tradicionālā reliģija?

Pirmdien Latvijā sāka darboties un līdz pat šovakaram būs atvērti visi pašvaldību vēlēšanu iecirkņi.

Ar "mani" te domāju latviešu valodā runājošu un lasošu kristieti, bet ar "šeit" – Latviju. Raksta nosaukumā liktais jautājums var šķist mazsvarīgs un nebūtisks tradicionāli par kristīgo uzskatītajā Latvijā. Tomēr – vai tas tiešām tā ir?

Daudzviet Rietumu pasaulē notiek cīņa par laulības institūcijas pārdefinēšanu.

"Noraut locekļus un iznīcināt nevainīgus bērnus, atstāt jaundzimušos nomirt, injicēt indi bērniņa krūtīs, lai viņš lēnām nomirst savas mammas vēderā – tās visas ir standarta procedūras abortu industrijā."

Grēkam nepietiek, ja tas tiek pieciests. Grēkam nepietiek, ja tas iemanto līdzvērtīgu statusu normai. Grēkam nepietiek arī tad, ja tas ir privileģētā stāvoklī.

05.04.2013 14:02

Tas ir aborts…

Teiciens, ka viens attēls ir vērtīgāks nekā 1000 vārdu, ir ļoti lielā mērā patiess.

... kamēr vien es jūtos laimīgs (-a).

Jana: Kad nu esam aplūkojuši, kas ir laulība, un arī pārrunājuši vīra un sievas pienākumus laulībā, paraudzīsimies, ko īsti nozīmē 6. bauslis "Tev nebūs laulību pārkāpt"?

Guntars: Gribētu šo sarunu sākt, aplūkojot kādu Rakstu vietu no Pāvila vēstules efeziešiem: "Un esiet paklausīgi cits citam Kristus bijībā" (Ef. 5:21). Tas ir teikums, kas ievada aprakstus gan par sievu attieksmi pret vīriem, gan vīru attieksmi pret sievām. Mēs jau iesākām apskatīt jautājumu par subordināciju jeb pakļautību laulībā.