Šķiet, daudzi no mums sapņo par izraušanos no ikdienas rutīnas, visa vecā, apnikušā vai ierobežojošā atstāšanu pagātnē un par došanos pasaulē piedzīvot ko nebijušu un aizraujošu. Taču tikai daži sapni spēj pārvērst īstenībā.

Pagājušajā nedēļā gan Rīgā, gan Siguldā norisinājās dažādi pasākumi, kas veltīti godpilnajam notikumam, ka Rīga uz veselu gadu kļūst par Eiropas kultūras galvaspilsētu.

Šā gada 6. janvārī Valsts prezidents Andris Bērziņš aicināja zemkopības ministri Laimdotu Straujumu veidot valdību.

Jaunajā mācību gadā Baložu vidusskolas 10. klases skolēni tikuši pie planšetdatoriem.

Septembra sākumā skolu gaiteņus jau atkal piepildīs rosība un jautras bērnu čalas. Šis priecīgais notikums Pierīgā tiek godam atzīmēts arī šogad.

Sākot ar 1. septembri, bērniem, kuri sasnieguši pusotra gada vecumu un gaida rindā uz bērnudārzu, Baldonē ir iespējams nodrošināt auklītes pakalpojumus, kuru izmaksas segs valsts.

Sadarbība starp Latvijas Biškopības biedrību un Ādažu poligonu turpinās – karavīriem Afganistānā joprojām tiek vests Latvijas medus.

Vēl tikai pāris nedēļas, un Laurenču sākumskolu piepildīs bērnu soļi un čalas. Tādēļ darbinieki steidz to uzpost pirmajam septembrim.

Lai gan pērn Inčukalna novada esošo gudrona dīķu likvidēšanas projekts tika prezentēts skaļi un plaši, pēcāk tajā radās sarežģījumi, kas draudēja ar darbu apstāšanos. Taču, kā pārliecinājās portāls "Apriņķis.lv", rosība teritorijā ir.

15. augustā Ķekavā tika atklāta akcijas "Par dzīvību" instalācija pie Doles-Ķekavas draudzes Svētās Annas baznīcas.

Šogad sēņu laiks nedaudz aizkavējies – čaklākie sēņotāji noteikti atceras pagājušo gadu, kad sēņu "trakums" sākās jau jūnija beigās. Tomēr arī šogad nepaliksim bez sēņu lasīšanas priekiem un to, ka sēņu laiks sācies, var saprast, apmeklējot tirgu.

15. augustā notiekošā lāpu skrējiena "Apkārt Latvijai" ietveros, Carnikavā pie tautas nama "Ozolaine" norisinājās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) rīkota ieroču izstāde.

Par godu Latvijas valsts proklamēšanas 95. gadadienai un valsts neatkarības atjaunošanas 25. gadadienai vairāki desmiti cilvēku šodien vienojās lāpu skrējienā. Daļai no tiem priekšpusdienā skrēja cauri Carnikavai. 

Pašlaik nav īsti skaidrs, kam – valstij vai pašvaldībām – būtu jāfinansē atskurbtuvju izbūvēšana un uzturēšana.

Vislabākais laiks aktīvajai atpūtai, protams, ir vasara, un Latvija neliks garlaikoties – piedzīvojumu parkus, izjādes ar zirgiem, vēja sportus un daudz ko citu var izbaudīt tepat Pierīgā.

Pierīgas cūku audzētāji Āfrikas cūku mēra izplatīšanos uztver par pietiekami nopietnu problēmu, taču, ja veikti piesardzības pasākumi – panika nav jāceļ.

Kā katru gadu, arī šogad cilvēki jau devušies un tuvākajā laikā plāno doties svētceļojumā uz Aglonu.

Viedokļi par dzemdībām mājas apstākļos bieži vien kardināli atšķiras. Daži to uzskata par pārgalvīgu rīcību, citi – par drosmīgu un pat vajadzīgu.

Siguldā un Saulkrastos par tūristu trūkumu šovasar sūdzēties nevar.

Šogad atkal tiek dota iespēja trūcīgajiem saņemt bezmaksas Eiropas pārtikas pakas.

Krimulda, Baldone un Sēja ir tie Pierīgas novadi, kuros ērču inficētība ir ļoti augsta. Uzrunātie ģimenes ārsti pagaidām gan teic, ka situācija ir mierīga, taču priekšā vēl sēņu un ogu laiks.

Katru gadu Saulkrastos džeza mīļotājus iepriecina augstas klases mūziķu koncerti, un šogad tie notiks veselu nedēļu.

2012. gada finansējuma neizsniegšana Latvijas iekšzemes pasažieru un kravu pārvadājumiem uztrauc arī akciju sabiedrību "CATA", kas nodrošina pārvadājumus Siguldas, Saulkrastu un Mālpils novados.

Murjāņu Sporta ģimnāzijā 13. jūlijā sāksies uzņemšana vieglatlētikas un handbola sekcijās.

Kā katru gadu, kad septembris it kā vēl aiz kalniem, tomēr jau pienācis laiks, kad mācīties un studēt gribošie izraugās kādu no Latvijas izglītības iestādēm, lai pilnveidotu un papildinātu līdzšinējās zināšanas kādā no sev interesējošajām jomām.

"Re, Elīza! Elīza!" – tā kliedzām un mājām ar rokām dziesmu svētku gājienā Brīvības ielā, ieraugot Elīzu Folku, Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas kora dalībnieci, kura piedalījās dziesmu svētkos pirmo reizi.

Vīru koru Latvijā ir maz, taču Krimuldas novads ir retais, kurā ir viens kārtīgs vīru koris ar stabilām tradīcijām un labiem panākumiem Dziesmusvētku skatēs – "Vecie draugi".

Biedrība "Maestro Jāņa Dūmiņa piemiņas atbalstīšanai" sadarbībā ar Baldones domi atklājusi pieminekli vienam no Latvijā populārākajiem un ilggadīgākajiem koru diriģentiem – maestro Jānim Dūmiņam, kurš mūžībā aizgāja 2011. gada 15. oktobrī.