Izlasīju, ka ģimeņu organizācija "Mammām un tētiem" šogad organizē plašas Tēva dienas svinības, tāpēc nolēmu pastāstīt par kādu fantastisku tēti, kurš viens pats audzina piecus bērnus. Nē, nē, bērnu māte nav mirusi, viņa ir pat ļoti dzīva, tikai alkohols ir pirmajā vietā.

Lai latviešu literatūru papildinātu ar dzejoļiem, kas veltīti tētiem un tēva lomai, ģimeņu organizācija mammamuntetiem.lv gada garumā uzrunāja dzejniekus un radošus cilvēkus, aicinot radīt kādu jaunu dzejoli par tematu "tētis".

Nereti ir grūti paskaidrot bērnam, kāpēc mamma un tētis ir nolēmuši vairs nedzīvot kopā. Bet ko teikt meitai par tēti, kuru viņa vispār nepazīst?

"Labdien. Esmu jauns, 30 gadu vecs vīrietis un bez bērniem. Sāku par to pārdzīvot jau no kādiem 25 gadiem. Bet ne jau tapēc, ka bērnu nav, bet tapēc, ka neredzu perspektīvas pie tāda tikt.

2011. gadā no 1000 noslēgtām laulībām šķirtas 772, kas ir 77 %.

Ja bērns nevar dzīvot savā ģimenē un nav atrodams kāds aizbildnis radu vidū, mazajam pirmkārt tiek meklēta audžuģimene - lai viņam būtu iespēja augt ģimenē, nevis bērnunamā.

"Mūsu ģimenē aug četri pašu bērniņi Ieva (9), Inese (7), Jānis Kristiāns (4), Ilze (1), un audžudēliņš Niks (3).

Ar pilsētvides akciju "Izglābsim 100 bērnus", kuras laikā Rīgas centrā, Brīvības bulvārī iepretim Ministru Kabineta ēkai, tika izvietotas tukšas zīdaiņu gultiņas, no kurām skan šūpuļdziesmas, aicina pievērst uzmanību jautājumam, kāpēc ik gadus Latvijā savas dzīves septīto dienu nesagaida vairāk kā 100 bērni.