ĢMO audzēšanu savā teritorijā aizliedz arī Garkalnes novads

(1)
ĢMO audzēšanu savā teritorijā aizliedz arī Garkalnes novads Foto: arhīvs
2012. gada 19. jūlijs, 11:17

Garkalnes novads noteicis savu teritoriju par no ģenētiski modificētiem organismiem (ĢMO) brīvu zonu, tādējādi aizliedzot ģenētiski modificētu kultūraugu audzēšanu savā teritorijā.

Līdz ar to jau 102 no 110 Latvijas novadiem ir aizlieguši ģenētiski modificētu kultūraugu audzēšanu savā teritorijā, vēsta delfi.lv, atsaucoties uz BNS un informāciju Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas interneta mājaslapā.

Savukārt ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšana joprojām nav aizliegta Saulkrastu, Mārupes, Babītes, Strenču, Bauskas, Engures, Līgatnes un Salaspils novadā.

Ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanu neaizliegušo novadu pārstāvji aģentūrai BNS iepriekš sacīja ‒ lai gan minētie novadi nav noteikti par no ĢMO brīvām zonām, tajos arī nav plānots atļaut ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanu.

Jau vēstīts, ka 2009. gada jūlijā stājās spēkā grozījumi ĢMO aprites likumā, kas paredz tiesības pašvaldībām pēc iedzīvotāju ierosinājuma pieņemt lēmumu veidot savu teritoriju kā brīvu no ĢMO, nosakot ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanas aizliegumu visā pašvaldības teritorijā vai daļā no tās.

ĢMO ir dzīvie organismi, kas pārveidoti ar citu organismu gēniem. Izplatītākie ģenētiski modificētie augi galvenokārt ir soja un kukurūza, taču pašlaik pasaulē pārtikā jau plaši izmanto arī ģenētiski modificētus rīsus un rapsi. Pašlaik Eiropas Savienībā gan atļauta tikai vienas ģenētiski modificētas kukurūzas šķirnes audzēšana.

Latvijā šo jomu regulē Ģenētiski modificēto organismu aprites likums, un tas noteic, ka pašvaldības ar saistošiem noteikumiem var aizliegt ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanu tās administratīvajā teritorijā.

Iepriekš:
Trīs novados Pierīgā joprojām drīkst audzēt ĢMO
Kontrolēs ģenētiski modificēto augu un citu kultūraugu līdzāspastāvēšanu

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Čiekurciema patiesības. Gāzes termināļa dzirksteles aprinkis.lv/index.php/vied… pic.twitter.com/lJz5jnUPpg
aprinkislv
Austrijas pērles: mūzika, vīns, pilis un našķi aprinkis.lv/index.php/atpu… pic.twitter.com/yftK6dOZgw
aprinkislv
Kas notiek Imanta Ziedoņa, Vijas Artmanes un Anšlava Eglīša mājās? aprinkis.lv/index.php/kult… pic.twitter.com/1fFpOQYP3X

Twitter Citi raksta

Marupes_novads
Vasara un aktīvā atpūta ir kopsaucējs lieliskai laika pavadīšanai kopā ar saviem mīļajiem. Aicinām piedalīties auto… twitter.com/i/web/status/1…
Sigulda_turisms
No 26. līdz 28. jūlijam gleznainajā Siguldas pilsdrupu estrādē norisināsies Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svē… twitter.com/i/web/status/1…
Adazu_novads
Ādažu jaunā sākumskola pieņemta ekspluatācijā adazi.lv/adazu-sakumsko… pic.twitter.com/IL0UFTwZdl

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2019