14.02.2012 13:30

Sigulda «okupē» goda pjedestālu

Autors
Mājup ar medaļām. Uz Siguldu no šā gada jauniešu olimpiskajām sacīkstēm Ērgļos aizceļoja velna ducis cēlmetāla godalgu. Mājup ar medaļām. Uz Siguldu no šā gada jauniešu olimpiskajām sacīkstēm Ērgļos aizceļoja velna ducis cēlmetāla godalgu. delfi.lv

Ar panākumiem Pierīgas sportistu vidū Ērgļos noritējušajās Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādes sacensībās visvairāk izcēlās siguldieši, pa medaļai aizceļoja arī uz Mārupi, Ādažiem un Garkalni.

Siguldas skolu audzēkņi savās iecienītajās disciplīnās izcīnīja 13 medaļas. Astoņas no tām - snovbordisti. Zēnu pirmajā vecuma grupā (V1) sniegadēļu braucēji no Siguldas ieņēma visas tŗīs godalgotās vietas: zeltu izcīnīja Ansis Blumbergs no Siguldas Valsts ģimnāzijas (SVĢ), sudrabu – Pauls Alviķis no Siguldas pilsētas vidusskolas (SPV), bronzu – Oskars Vīksne no SVĢ. Trešajā vecumgrupā (V3) otro vietu ieņēma Markus Daniels Lasmanis-Dimza no SPV , V2 grupā trešais bija SVĢ audzēknis Uģis Zariņš.

Pa medaļai katrā vecumgrupā Siguldai šajā sporta veidā sagādāja arī meitenes. Otro vietu katra savā – S2 un S3 – grupā izcīnīja SigneTurauska un Venija Ozola no Siguldas 1. pamatskolas, bet S1 kategorijā trešo vietu ieņēma Linda Zvaigzne no SVĢ.

Meiteņu konkurencē arī siguldiešu kalnu slēpotāju panākumi godalgoti visās trīs vecumgrupās: SVĢ audzēkne Ieva Meldere S1 grupā izcīnīja pirmo vietu, viņas skolasbiedrene Evelīna Gasūna S2 grupā bija otrā, bet viņas vienaudze Elīna Sabīne Nežbote no Siguldas 1. pamatskolas – trešā. S3 grupā Luīze Brauere no SPV finišēja trešā.

Trešo vietu V2 grupā izcīnīja kalnu slēpotājs SVĢ pārstāvis Kristaps Stefans, bet zeltu V1 vecumgrupā šajā disciplīnā ieguva Miks Zvejnieks no Mārupes vidusskolas. Trešajā vietā – viņa vienaudzis Roberts Briška no Ādažu Brīvās Valdorfa skolas. Kalnu slēpotāju V3 grupā Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas audzēknis Klāvs Vorslavs sagādāja bronzu Garkalnei.

Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiskajās sacensībās Ērgļos 70 medaļu komplektus sadalīja labākie distanču slēpošanā, kalnu slēpošanā, biatlonā, hokejā, snovbordā un slidošanā . Uz godalgām pretendēja 1150 jaunie sportisti 134 skolu komandās no 41 pašvaldības. No 8. līdz 10. martam nepilns pussimts kamaniņu braucēju tiksies jauniešu olimpiādes sacīkstēs Siguldā. Trijās vecuma grupās puiši un meitenes cīnīsies par sešiem medaļu komplektiem.