04.12.2012 22:43

Ulbrokas kluba vārtsargs kaldina vēsturisku uzvaru pār Čehiju

Ulbrokas/florbola skolas "Masters" komandas vārtu vīra Indriķa Siliņa lieliskais sniegums palīdz Latvijas valstsvienībai izcīnīt svarīgu uzvaru 5:4 par iepriekšējā pasaules čempionāta bronzas laureātiem Čehijas florbolistiem.

Pirms spēles Latvijas valstsvienības galvenais treneris Īro Parviainens komandas vārtu drošību uzticēja Ulbroka/FS "Masters" komandas vārtsargam I. Siliņam, viņa komandas biedrs uzbrucējs Ainārs Juškēvičs tika iekļauts pirmajā maiņā, trīs florbola kluba "Ķekava" spēlētāji – aizsargs Mārtiņš Druvkalns, kā arī uzbrucēji Jānis Peičs un Gints Klēģers – tika apvienoti trešajā piecniekā, bet izlases debitants Henrijs Uzraugs no "Ķekavas Bulldogs" kluba palika rezervē.

Kaut spēles sākumā bumbiņu daudz vairāk kontrolēja čehi, divi veiksmīgi pretuzbrukumi jau septītajā minūtē ļāva Latvijas florbolistiem izvirzīties vadībā 2:0. Turpinājums gan ne tuvu tik veiksmīgs nesanāca – vēl līdz pirmajam pārtraukumam Čehijas florbolisti četras reizes raidīja bumbu Latvijas izlases vārtos, panākot sev labvēlīgo rezultātu 4:2.

Otrā perioda sākumā iniciatīva joprojām piederēja pretiniekiem, taču Latvijas florbolisti to pamazām pārņēma un, izmantojot fiziskā spēka pārākumu, kļuva arvien aktīvāki uzbrukumā. Trešdaļas vidū starpība tika samazināta līdz minimumam, bet nepilnas 11 minūtes līdz pamatlaika beigām pēc tālas un precīzas vārtsarga I. Siliņa piespēles lieliski nospēlēja Jānis Jansons, panākot izlīdzinājumu 4:4.

Tā kā Latvijas florbolistiem, lai izcīnītu pirmo vietu C grupā, šajā spēlē bija nepieciešama uzvara, viņi turpināja meklēt laimi uzbrukumā, un trīs minūtes līdz beigām precīzs metiens izdevās Latvijas izlases rezultatīvākajam spēlētājam Mihailam Kostusevam – 5:4. Atlikušajā laikā Indriķis Siliņš kopā ar partneriem nosargāja minimālo pārsvaru un pelnīti tika atzīts par labāko spēlētāju Latvijas komandā. Viņa kontā 24 atvairīti metieni.

Uzvara pār Čehiju – pirmā pār pasaules "Top 4" komandām – un pirmā vieta apakšgrupā Latvijas valstsvienībai ceturtdaļfinālā ļaus izvairīties no cīņas ar divu pēdējo pasaules čempionātu uzvarētājiem somiem. Latviešu nākamie sāncenši kļūs zināmi trešdien Krievijas un Vācijas izlašu savstarpējā spēlē. Abas šīs komandas pēdējos turnīros ir palikušas aiz latviešiem.