02.12.2012 22:41

Pasaules līmenis: ķekavieši rezultatīvi, ulbrokietis "sausā"

Pasaules florbola čempionātu Šveicē sešu Pierīgas klubu spēlētāju pārstāvētā Latvijas valstsvienība sāk ar uzvaru 8:3 C apakšgrupas spēlē pār ASV izlasi. Jau pirmdien plkst. 17.30 nākamā cīņa pret Japānu.

Debijas spēle pret teorētiski klasi zemāk esošajiem amerikāņiem sākās pavisam neveiksmīgi – jau ceturtajā minūtē latvieši nonāca zaudētājos 0:2. Ātri vien situāciju izdevās uzlabot, un 16. minūtē florbola kluba "Ķekava" uzbrucējs Gints Klēģers panāca 4:3 Latvijas izlases labā.

Otrā perioda sākumā Latvijas valstsvienības vārtos ne visai veiksmīgi spēli iesākušo Gunti Bundzenieku nomainīja Ulbrokas un florbola skolas "Masters" komandas vārtsargs Indriķis Siliņš. Pasaules čempionātu debitants savus vārtus atlikušajās divās trešdaļās nosargāja neskartus, palīdzot izlasei gūt pirmo uzvaru čempionātā.

Pirms tam 67 sekundes līdz otrās trešdaļas beigām septītos vārtus Latvijas izlases labā, realizējot skaitlisko vairākumu, guva florbola kluba "Ķekava" aizsargs Mārtiņš Druvkalns.

Latvijas florbola izlasē Pierīgas klubus bez jau pieminētajiem spēlētājiem pārstāv arī uzbrucējs Ainārs Juškēvičs no komandas Ulbroka/FS "Masters", florbola kluba "Ķekava" spēlētājs Jānis Peičs un Henrijs Uzraugs no kluba "Ķekavas Bulldogs".

Pasaules čempionāta C grupas turnīrā Latvijas florbolisti vēl sacentīsies ar Japānas un Čehijas izlasēm. Divas labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā un spēlēs ar kādu no divām labākajām D grupas (Somija, Krievija, Kanāda, Vācija) vienībām. Visas Latvijas florbolistu spēles pasaules čempionātā tiešraidē translē Latvijas Televīzijas kanāls LTV 7.