Mūsējie uzvar Jaunatnes ziemas Olimpiskajās spēlēs

Autore
(2 balsojumi)
Saskija Langere (no kreisās) no Vācijas, Mirjama Stefanija Kastlungere  no Austrijas un Ulla Zirne no Latvijas. Foto: Dainis Caune, Žurnāls "Sports"/LOK Saskija Langere (no kreisās) no Vācijas, Mirjama Stefanija Kastlungere no Austrijas un Ulla Zirne no Latvijas. Foto: Dainis Caune, Žurnāls "Sports"/LOK

Astoņi jaunie Pierīgas sportisti godam nesa Latvijas vārdu Pasaulē un no Jaunatnes Olimpiskajām spēlēm mājās atgriezās ar medaļām, kopumā uz Austrijas pilsētu Insbruku devās 16 jaunie talanti.

Pasaules Jaunatnes pirmajās ziemas Olimpiskajās spēlēs sportisti no Latvijas startēja septiņās sporta disciplīnās – bobslejā, skeletonā, kamaniņās, biatlonā, distanču slēpošanā, hokejā un kalnu slēpošanā.

Insbrukā tika pārstāvēti vairāki Pierīgas novadi. Piemēram, Siguldas novada vārdu pasaulē nesa trīs kamaniņu braucēji - Riks Kristens Rozītis, kurš izcīnīja sudraba medaļu, Ulla Zirne ieguva bronzas medaļu, bet Rihards Lozbergs izcīnīja 6.vietu. Kā arī skeletonists Dāvis Dreimanis, kurš abos braucienos četrpadsmit dalībnieku konkurencē finišēja astotais.

Savukārt Jūrmalu hokejistu individuālo prasmju turnīrā pārstāvēja Augusts Valdis Vasiļonoks, kurš kļuva par Olimpisko čempionu šajā disciplīnā.

No Ķekavas novada tālajā ceļā devās kalnu slēpotāja Agnese Āboltiņa, kura milzu slalomā ierindojās 24.vietā, bet pēc slaloma trases veikšanas jauniete pakāpās līdz 16.vietai.

Mārupi pārstāvēja kalnu slēpotājs Miks Edgars Zvejnieks, kurš gan slalomā, gan milzu slalomā izcīnīja 13.vietu.

Bet no Ropažu novada uz Insbruku devās kamaniņu braucējs Kristens Putins, kurš kopā ar Imantu Marcinkēviču Latviju pārstāvēja divnieku ekipāžā un ierindojās 7.vietā.

Nākamās ziemas spēles pēc četriem gadiem risināsies Norvēģijā -  Lillihammerē.