21.10.2012 19:06

Florbola virslīgā uzvara un četri zaudējumi

Florbola virslīgā uzvara un četri zaudējumi Krišjānis Grantiņš

No piecām Pierīgas florbola komandām nedēļas nogales spēlēs uzvaru izcīnīja tikai florbola kluba "Ķekava" spēlētāji.

Uzvara 5:3 izbraukuma spēlē pret florbola klubu "Bauska" Latvijas vicečempioniem gan nāca grūti. Astoņas minūtes līdz pamatlaika beigām laukuma saimnieki trešo reizi mačā izvirzījās vadībā (3:2), taču šoreiz ķekavieši ne tikai spēja panākt izlīdzinājumu (turklāt jau četras sekundes pēc trešo vārtu zaudējuma!), bet dažas minūtes vēlāk 48 sekunžu laikā gūt divus uzvaru nesošos vārtus.

FK "Ķekava" labā pa vieniem vārtiem guva Jānis Belasovs, Toms Mežotnis, Toms Briedis, Alvis Dāle un Gints Klēģers.

Turnīra tabulā Ķekavas vīri ar 12 punktiem piecās spēlēs ieņem otro vietu. Līderi (12 punkti 4 spēlēs) ir "Lielvārdes" florbolisti. Latvijas čempioni nedēļas nogalē ar graujošu rezultātu 20:4 pieveica "Ķekavas Bulldogs" komandu. Pirmajā trešdaļā ķekavieši noturējās godam (0:2), taču pēc otrās tablo vētīja jau 1:11. Pa precīzam metienam Henrija Uzrauga, Kristapa Logina, Intara Labsvārda un Reiņa Papuļa kontā.

"Buldogi" turnīra tabulā saglabā priekšpēdējo 13. vietu (3 p., 6 sp.), bet pēdējie joprojām ir Ulbroka/florbola skola "Masters" spēlētāji (1 p., 5 sp.), kuriem neizdevās papildināt punktu krājumu cīņā ar RTU/"Inspecta" florbolistiem (2:5). Izšķirošie notikumi risinājās otrā perioda vidū, kad īsā laika posmā rīdzinieki divreiz pārspēja mājinieku vārtsargu un panāca 4:1 savā labā. Ulbrokiešu labā vārtus guva Dāvis Šmitiņš un Kaspars Škēls.

Zaudējumus piedzīvoja arī abas Ķekavas dāmu komandas. Tiesa, ir arī pozitīvā ziņa – pirmo punktu sezonā nopelnīja FK "Ķekava" florbolistes, turklāt atņēma pirmo punktu Latvijas čempionvienībai Rīgas Stradiņa universitātes komandai.

Trešās trešdaļas sākumā rīdziniecēm bija solīds triju vārtu pārsvars (5:2), taču ķekavietes pamanījās panākt izlīdzinājumu (Gundegai Vancānei divi vārtu guvumi, Paulai Brunovskai, Ievai Jurkānei un Dinai Štālei pa vienam). Piecu minūšu pagarinājums uzvarētājas noteikt nepalīdzēja, bet pēcspēles metienu sērijā RSU florbolistes guva minimālu uzvaru 1:0 – galarezultāts 6:5.

"Ķekavas Bulldogs" dāmu komandas spēlē pret Kocēnu "Rubeni" (7:11) izšķirošā bija otrā trešdaļa, kad "Rubenes" florbolistes guva piecus vārtus pēc kārtas un nonāca 8:3 vadībā. Ķekavas komandas labā pa diviem vārtiem guva Līga Vancāne un Inga Ametere, pa vieniem – Aija Vancāne, Dace Ametere un Marta Spure.

Abas Ķekavas komandas četru komandu konkurencē ieņem divas pēdējās vietas – "buldodzes" ir trešās (3 p.), FK "Ķekava" florbolistes ceturtās (1 p.).

Nākamā Latvijas florbola čempionāta kārta paredzēta no 26. līdz 28. oktobrim.