10.10.2012 10:18

Pirmajā spēlē ar pamatlaiku par maz

Latvijas Basketbola līgas 3. divīzijas pirmās kārtas spēlē pret basketbola klubu "Sigulda" Saulkrastu komanda iztērē 22 punktu pārsvaru un zaudē pagarinājumā.

Cīņas pirmā puse Saulkrastu sporta centrā aizritēja ar laukuma saimnieku pārsvaru – jau otrās ceturtdaļas vidū viņi sasniedza 20 punktu pārsvaru (37:17) un noturēja to līdz 26. minūtei (56:34). Taču tad siguldieši atbildēja ar 20 punktiem pēc kārtas un, lai arī vadībā neizvirzījās, 10 sekundes līdz pamatlaika beigām ar Ilmāra Cīruļa precīzo trīspunktu metienu panāca izlīdzinājumu un papildlaiku.

Pagarinājuma sākumā "Siguldas" basketbolisti iekrāja dažu punktu pārsvaru, ko nosargāja līdz beigām, – 81:75. Uzvarētāju labā I. Cīrulis guva 20 un Toms Bitītis 27 punktus. Saulkrastu vienībā 15 punkti Andreja Jansona un 13 Artjoma Ribakova kontā.

Dienu iepriekš sezonas pirmo spēli aizvadīja vēl vieni Pierīgas pārstāvji LBL 3. divīzijā – Carnikavas basketbola komanda. Diemžēl savā laukumā cīņā pret Iecavas basketbola klubu "Dartija" tika piedzīvots pamatīgs zaudējums ar 75:103.

Pirmajā puslaikā laukumā ritēja līdzīga cīņa un viesu pārsvars lielākoties nepārsniedza 2–3 metienu tiesu. Taču otrā puslaika sākumā iecavieši ar Gundaru Bričku (viņam 38 punkti) priekšgalā veica strauju izrāvienu un no 46:40 panāca izšķirošo pārsvaru – 72:48.

Carnikavas komandas rindās rezultatīvākie bija Kristaps Briedis (23 punkti plus 16 atlēkušās bumbas) un Edgars Vecums (10 p.).

Šosezon LBL 3. divīzijas turnīrā piedalās 12 komandas – vēl arī no Cēsīm, Jūrmalas, Jēkabpils, Limbažiem, Salacgrīvas, Rīgas un Rūjienas. Līdz 31. martam tiks izspēlēts divu apļu turnīrs. Astoņas labākās komandas kvalificēsies izslēgšanas spēlēm, kas notiks aprīlī.

Trešdien plkst. 18.30 jaunajā Mārupes sporta kompleksā notiks Latvijas Basketbola līgas 1. divīzijas spēle, kurā BK "Biznesa augstskola "Turība"" uzņems basketbola klubu "Valmiera".