25.09.2012 14:10

SEB "MTB" maratona laureātu vidū arī Pierīgas riteņbraucēji

SEB "MTB" maratona laureātu vidū arī Pierīgas riteņbraucēji Zigismunds Zālmanis, Nikon

Siguldietis Raivis Zīmelis ir pirmais savā vecuma grupā, ādažniece Dace Hartmane – labākā "Virši A" tautas distances kopvērtējumā dāmām.

Populārā kalnu riteņbraukšanas (MTB) sacensību seriāla vienpadsmitā sezona svētdien beidzās ar sesto posmu Smiltenē. Garākajā 61 km distancē trīspadsmitais vīru konkurencē finišēja bijušais Latvijas biatlona izlases dalībnieks Raivis Zīmelis. Uzvarētājam Ivaram Prokofjevam viņš zaudēja nepilnas sešas minūtes.

Savukārt M-35 vecuma grupā posmā R. Zīmelis ieņēma otro vietu aiz igauņa Allana Orasa, taču sezonas kopvērtējumā, kurā ņem vērā rezultātus četros veiksmīgākajos posmos, Igaunijas riteņbraucēju apsteidza par nieka 11 punktiem (3986 pret 3975) un izcīnīja uzvaru.

"Virši A" tautas distances dalībnieki SEB MTB maratona sacensībās veic 30–45 kilometru distances, un visos sešos posmos dāmu konkurencē nepārspējama bija Dace Hartmane no Ādažiem. Smiltenē, kur riteņbraucēji un riteņbraucējas veica 37,5 kilometrus, viņa otrās vietas ieguvēju Aigu Paegli apsteidza par vairāk nekā sešām minūtēm.

Kopvērtējumā savācot maksimālo punktu summu 4000, D. Hartmane svinēja pārliecinošu uzvaru. Tiesa, to viņa bija garantējusi jau pēc četriem posmiem.

SEB MTB maratona pēdējā posmā startēja vairāk nekā 1900 dalībnieku.