Ādažu lidlaukā norisināsies starptautiskas lidmodeļu sacensības

(Komentēt)
Ādažu lidlaukā norisināsies starptautiskas lidmodeļu sacensības Foto: Ādažu novada pašvaldība
2018. gada 7. augusts, 18:04

No 9. līdz 12. augustam Ādažu lidlaukā notiks starptautiskas lidmodeļu sacensības, kurās piedalīsies dalībnieki no 15 dažādām valstīm – ASV, Dānijas, Francijas, Vācijas, Somijas, Spānijas, Kazahstānas, Izraēlas, Krievijas, Ukrainas, Bulgārijas, Baltkrievijas, Igaunijas, Latvijas un Lietuvas. 

Kā informēja Ādažu novada pašvaldībā, sacensībās dalībnieki piedalīsies ar lidmodeļiem F-2-D, kas ir vadāmi ar roku no apļa centra. Konkrētais lidmodelis lido ar ātrumu līdz pat 150 km/h un sver 500 gramus.

Lidmodeļi sacenšas dažādās sporta kategorijās – ātrumā, manevrēšanās spējās, bet šajās sacensībās lidmašīnas sacenšas tieši "Gaisa kaujās", kas nozīmē, ka uzvar modelis, kas lidojot pārspēj savu konkurentu un pirmais ar propelleri pārplēš 3 metru garu lentu.

Kopumā sacensībās piedalīsies ap 100 dalībnieku."Sacensībās piedalīsies trīs pasaules čempioni, divi Eiropas čempioni un viens olimpiskais čempions," stāsta sacensību organizators, Latvijas aerokluba pārstāvis Vasilijs Prokofjevs.

Lai noteiktu pasaules čempionu, jāpiedalās sacensībās 16 etapos visā pasaulē, Ādažu lidlaukā uzvarētāji tiks noteikti divos etapos – Latvijas un Lietuvas. 9. un 10. augustā tiks noteikts uzvarētājs Lietuvas, bet 11., 12. augustā – Latvijas etapā.

Sacensības notiks Ādažu lidlaukā no plkst. 9.00 līdz 20.00. Ieeja – bezmaksas.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Jauniešu koris "Maska" @korisMaska – Babītes novada un Latvijas vizītkarte aprinkis.lv/index.php/kult… pic.twitter.com/DGZ2NCrVHc
aprinkislv
Māris Zanders @Maris_Zanders : Krievija... Kas tālāk? aprinkis.lv/index.php/vied…
aprinkislv
Carnikavā @Carnikavas_nov dzēsts paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks aprinkis.lv/index.php/sabi… pic.twitter.com/h78DKh2EbS

Twitter Citi raksta

Due to an error, potentially a timed-out connection to Twitter, this user's tweets are unable to be displayed.

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2019