10.09.2012 10:49

Jānis Kārkliņš triumfē Latvijas motokrosa čempionātā

"MX Ādaži" komandas braucējam otrā vieta pēdējā posmā garantē uzvaru MX2 klasē sezonas kopvērtējumā.

Svētdien sacensībās "Ceļa ēzeļu" trasē Dobelē Jānis Kārkliņš ieņēma trešo vietu abos braucienos, bet kopvērtējumā bija otrais aiz uzvarētāja Kārļa Sabuļa. Septītajā vietā ierindojās vēl viens Ādažu komandas pārstāvis Leons Kozlovskis (braucienos septītā un astotā vieta).

Latvijas čempionāta kopvērtējumā MX2 klasē J. Kārkliņš savāca 237 punktus – par 39 vairāk nekā otrās vietas ieguvējs igaunis Rannars Ūsna. L. Kozlovskis, par spīti pārciestajam plaukstas locītavas lūzumam, kopvērtējumā finišēja piektajā vietā (166 p.).

Pierīgas novadu motokrosa braucēji guva panākumus vēl vairākās klasēs gan Latvijas čempionāta pēdējā posmā, gan sezonas summā.

Baldonietis Māris Rupeiks, pārstāvot Saldus motoklubu, Dobelē guva uzvaru blakusvāģu klasē. Viņa kantētājs šoreiz bija Kaspars Stupelis, nevis Elvijs Mucenieks, kurš bija M. Rupeika kolēģis sezonas lielāko daļu un ar kuru viņš svinēja uzvaras trijos citos Latvijas čempionāta posmos. M. Rupeikam tika arī Latvijas čempiona tituls.

MX50 klasē jauniešiem ceturto uzvaru sezonas sešos posmos svinēja Mārupes automoto kluba "Bieriņi" pārstāvis Martins Varmalis. Dobelē viņš bija ātrākais abos braucienos, tomēr savainojuma dēļ viens izlaistais posms liedza viņam čempiona titulu – igaunim Marselam Peldesam Latvijas čempionāta kopvērtējumā viņš zaudēja nieka divus punktus.

Veterānu konkurencē pirmo vietu gan pēdējā posmā, gan čempionāta kopvērtējumā izcīnīja Atis Alžāns no kluba "Bieriņi". Veterānu grupā kvadriciklu braucējiem trešais sezonas summā bija Juris Ozoliņš ("Bieriņi") un ceturtais Artūrs Skuja ("MX Ādaži").

Septītā vieta Latvijas čempionāta kopvērtējumā Patrikam Ūzulam ("Bieriņi") MX65 klasē, septītais arī Jānis Saldavs ("MX Ādaži") kvadriciklu klasē iesācējiem, astotais – Krists Afanasjevs ("Bieriņi") kvadriciklu hobby klasē.