30.06.2018 15:49

Pierīgas jaunajiem vieglatlētiem iespaidīga medaļu raža Latvijas U16 čempionātā

Pierīgas jaunajiem vieglatlētiem iespaidīga medaļu raža Latvijas U16 čempionātā Latvijas Vieglatlētikas savienība

Divas dienas Ventspils stadionā vējainos laika apstākļos norisinājās Latvijas vieglatlētikas čempionāts U16 vecuma grupā. Ne mazums medaļu no Kurzemes pārveda Pierīgas novadu jaunie vieglatlēti no Ādažiem, Babītes, Ķekavas, Salaspils un Siguldas.

Divām Pierīgas sportistēm pat izdevās kļūt par divkārtējām Latvijas čempionēm. Kamilla Vanadziņa no Babītes novada, pārstāvot sporta skolu "Arkādija" uzvarēja gan 800 metru skrējienā (2:22,48), gan 1500 metru skrējienā (4:56,41), turklāt abās distancēs trešo vietu izcīnīja Ādažu bērnu un jaunatnes sporta skolas un Murjāņu sporta ģimnāzijas pārstāve Adriana Sanija Kreitenberga (attiecīgi 2:26,96 un 5:15,94).

Divas zelta medaļas Ventspilī izcīnīja arī Emmija Ivule no Ķekavas novada sporta skolas. Viņa bija ātrākā gan 100 metru barjerskrējienā diezgan spēcīgā ceļavējā (14,93 sekundes), gan 300 metru barjerskrējienā (46,28 s).

Markuss Ozols, pārstāvot Salaspils sporta skolu un Murjāņu sporta ģimnāziju, sīvā cīņā kļuva par uzvarētāju 1500 metru skrējienā (4:45,24), kā arī ieguva sudraba medaļu 800 metru distancē (2:10,75).

Divas sudraba godalgas savā īpašumā nopelnīja arī Kristīne Urtāne no Siguldas sporta skolas, kura ar spēcīga ceļavēja palīdzību sasniedza otro labāko rezultātu abos sprinta finālskrējienos (100 m – 13,03 s; 200 m – 26,69 s). Par divkārtējo Latvijas čempionāta laureātu kļuva arī sprinteris Kārlis Degins no Ķekavas novada sporta skolas – 200 metros viņam otrā vieta (23,71 s) un 100 metros trešā (11,89 s).

Vēl pa vienai bronzas medaļai no Ventspils aizceļoja uz Siguldu, ko 3000 metru skrējienā nopelnīja Paula Lucāne (11:54,72), un Ķekavu, ko vesera mešanā izcīnīja Mārtiņš Pundiņš (40,15 m).