09.05.2018 15:34

Ādažu jaunajiem basketbolistiem – Latvijas Jaunatnes līgas zelts

Ādažu jaunajiem basketbolistiem – Latvijas Jaunatnes līgas zelts Aija Valtmane

Ar Ādažu komandas uzvaru Ogrē noslēdzies Latvijas Jaunatnes basketbola līgas (LJBL) finālturnīrs U-15 vecuma grupā. 2003. gadā dzimušie ādažnieki LJBL turnīros godalgotās vietas ieguvuši jau četrus gadus pēc kārtas.

Trenera Aigara Neripa vadītā komanda apakšgrupas turnīrā ar 67:37 apspēlēja bērnu un jaunatnes basketbola skolas "Rīga"/Juglas komandu, ar 59:43 BJBS "Rīga"/DSN vienību, taču spēlē par pirmo vietu grupā piekāpās BJBS "Rīga"/U-15 basketbolistiem 53:61.

Pusfinālā ādažnieki pārliecinoši pieveica otrās apakšgrupas labāko komandu Rēzeknes "Ezerzemi" 65:45, un finālā viņiem pretī vēlreiz stājās BJBS "Rīga"/U-15 basketbolisti.

Kā vēsta basket.lv, līdz trešās ceturtdaļas beigām vadībā lielākoties bija rīdzinieki. Pēdējās desmit minūtes cīņa ritēja punkts punktā, taču beigās izšķirošos grozus guva ādažnieks Valters Briedis, nodrošinot savai komandai uzvaru 67:65.

Uzvarētājiem Valters Briedis guva 28 punktus, izdarīja 8 piespēles un izcīnīja 6 atlēkušās bumbas, Artūrs Valtmanis iemeta 16 punktus. V. Briedis tika atzīts par turnīra vērtīgāko spēlētāju, bet finālturnīra "talantu piecniekā" tika iekļauts A. Valtmanis.

Iepriekšējos divos gados Ādažu U-13 un U-14 grupas komandas LJBL turnīros izcīnīja otro vietu, bet 2015. gadā U-12 turnīrā bija trešā.

Jāatgādina, ka otro vietu Latvijas Jaunatnes basketbola līgas U-12 vecuma grupas finālturnīrā iepriekš izcīnīja Mārupes sporta centra puišu komanda. Savukārt šīs nedēļas beigās Siguldas Sporta centrā notiks finālturnīrs U-17 grupā.