28.04.2018 18:24

Stopiņu handbolistes ar panākumu sāk Latvijas čempionāta finālsēriju

Stopiņu handbolistes ar panākumu sāk Latvijas čempionāta finālsēriju Elvijs Ozoliņš, LHF

Latvijas dāmu handbola čempionāta pirmajā finālspēlē pašreizējās titula īpašnieces Stopiņu NHK handbolistes grūtā cīņā pārspēja Jēkabpils sporta skolas komandu. Sērija ritēs līdz divām uzvarām.

Gandrīz visu pirmo puslaiku cīņa ritēja punkts punktā, pretinieces pārmaiņus un tikai uz brīdi izvirzoties vadībā – trīs minūtes līdz pārtraukumam rezultāts bija neizšķirts 10:10. Taču atlikušajā laikā mājiniecēm izdevās gūt četrus vārtus pēc kārtas, turklāt diskvalifikāciju izpelnījās un spēli nevarēja turpināt Jēkabpils komandas rezultatīvākā spēlētāja Simona Ārmane.

Līdz otrā puslaika vidum Stopiņu handbolistes saglabāja 4-5 vārtu starpību, taču tad vairāki uzbrukumi pēc kārtas beidzās nesekmīgi, sāncenses atbildēja ar trim precīziem metieniem un samazināja starpību līdz minimumam (20:19). Atlikušajā laikā starpība svārstījās no vienam līdz trim goliem, tomēr mājiniecēm trauslo pārsvaru izdevās nosargāt uz spert soli pretī trešajam čempioņu titulam pēc kārtas – 27:24.

Uzvarētājām Ivita Asare guva deviņus vārtus, Elza Seržante sešus, Darja Savčenko četrus, Lana Nikolajeva un Daina Sergejeva pa trim.

Finālsērija ritēs līdz divām uzvarām, otrais mačs paredzēts jau pirmdien Jēkabpilī. Ja būs nepieciešama izšķirošā trešā spēle, tā notiks 13. maijā Ulbrokā.

Jāatgādina, ka pusfināla sērijā Stopiņu NHK ar 2:1 pārspēja "REIR Dobele" handbolistes, bet jēkabpilietes, kuras pamatturnīrā ieņēma trešo vietu, divreiz uzvarēja Ludzas klubu "Latgols".