16.03.2018 21:58

Ķekavas basketbolisti pamatturnīru noslēdz ar uzvaru un pirmo vietu

Ķekavas basketbolisti pamatturnīru noslēdz ar uzvaru un pirmo vietu arhīvs

Latvijas Basketbola līgas otrās divīzijas otrā posma pēdējā spēlē BK "Ķekava"/"Optibet" komanda pieveica Latvijas Universitātes/basketbola skolas "Rīga" basketbolistus un sezonas starpfinišu sasniedza pirmajā vietā.

Piektdienas spēles liktenis Ķekavā faktiski tika izšķirts jau pašā sākumā. Pirmajās piecās minūtēs laukuma saimnieki piebēra pretinieku grozu pilnu (25:7) un līdz pat pārtraukumam saglabāja 20-25 punktu pārsvaru (57:33). Tālāko rezervistu ne visai veiksmīgā iesaistīšanās spēlē trešajā ceturtdaļā studentiem gan ļāva pietuvoties līdz 14 punktu atzīmei (74:60), taču mača pēdējā posmā BK "Ķekava" labākie spēki atjaunoja iepriekšējo pārsvaru un septīto reizi sezonā sasniedza simt gūto punktu robežu – 108:81.

Nauris Miezis uzvarētājiem guva 24 punktus, Agnis Čavars 22, Roberts Pāže 15 un Niks Saknītis 12 punktus.

BK "Ķekava"/"Optibet" basketbolisti otrā posma 22 spēlēs izcīnīja 19 uzvaras, tabulā ieņēma pirmo vietu un ieguva laukuma priekšrocības visā izslēgšanas turnīrā. Astotdaļfinālā ķekaviešu pretinieki būs 16. vietas ieguvēji, visticamāk, Madonas bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkņi. Pirmajā kārtā uzvarētāji tiks noteikti divu spēļu summā.

Krietni grūtāk uzvara LBL trešajā divīzijā piektdien nāca Carnikavas basketbolistiem. Izbraukuma spēlē pret BK "Jaunpils" viņiem pirmajā puslaikā nācās atspēlēt desmit punktu deficītu (8:18), ko carnikavieši arī veiksmīgi izdarīja un pēc pirmajām 20 minūtēm bija vadībā 44:42.

Nelielu pārsvaru viesi saglabāja arī otrajā puslaikā, taču ceturtajā ceturtdaļā mājinieki no 56:66 spēja panākt neizšķirtu 71:71. Galotnē tomēr veiksmīgāka bija Carnikavas komanda – 80:76. Jānis Ābols viesiem guva 24 punktus, Dāvis Siliņš 15, Rolands Dovgjallo un Arnis Rozītis pa 13 punktiem.

Carnikaviešiem nu ir septiņas uzvaras 14 spēlēs un par iekļūšanu izslēgšanas turnīrā viņiem vairs nav jāuztraucas – divas kārtas līdz otrā posma beigām viņi tabulā ieņem piekto vietu.