07.03.2018 14:35

Rīgas maratons Latvijas simtgades svētkus aicina izskriet 19. un 20. maijā

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Rīgas maratons Latvijas simtgades svētkus aicina izskriet 19. un 20. maijā Vladislavs Proškins, F64

"Lattelecom Rīgas maratons" šogad noritēs Latvijas simtgades zīmē, aicinot piedalīties ar vadmotīvu "Izskrien svētkus!" Par svētkiem rūpēsies simtgades un Dziesmu svētku pieturpunkti, dalībnieki saņems īpašas simtgadei veltītas Mildas medaļas, bet oficiālos "Adidas" kreklus rotās mākslinieka Gustava Kluča oriģināldarbs.

Kā preses konferencē pavēstīja rīkotāji, simtgades skrējiens būs nopietns "Lattelecom Rīgas maratona" pieteikums uz Starptautiskās vieglatlētikas federāciju savienības (IAAF) augstāko kvalifikācijas zīmi, kuras kritērijus organizatori 19. un 20. maijā centīsies izpildīt kopā ar vairāk nekā 35 000 dalībnieku no 70 valstīm. Ceļā uz augstāku kvalifikācijas zīmi, "Lattelecom Rīgas maratons" piesaistīs augstākā līmeņa ārvalstu un Latvijas garo distanču skrējējus, būtiski palielinās balvu fondu, kas šogad pirmoreiz sasniegs 75 000 eiro, kā arī nodrošinās skrējiena starptautisku tiešraidi.

Trīs tiltu iekļaušanās pusmaratona un maratona distancēs būs īpašais simtgades maratona jaunums. Skrējēji pirmoreiz Daugavu šķērsos pa trim tiltiem – vispirms jau pa ierasto Vanšu tiltu, bet nedaudz vēlāk pa Akmens un Salu tiltiem. Jaunajā trasē iekļauts arī AB dambis, nodrošinot lielisku Vecrīgas panorāmas skatu, kā arī skrējiens gar Daugavu Mūkusalas ielā, būtiski noīsinot līdzšinējo Krasta ielas posmu trasē. Lai minimizētu satiksmes ierobežojumus, maratona trase svētdienas rītā Akmens un Salu tiltus šķērsos tikai vienā virzienā, otru pusi atvēlot satiksmei.

Jauna trase būs arī 4,2 km garajam "Ģimeņu skrējienam", un "Rimi Bērnu dienas" tradicionāli ievadīs "Lattelecom Rīgas maratonu" 19. maija rītā. "Ģimeņu skrējiena" 4,2 km garā trase apzināti izraudzīts kā simbolisks 10 % nogrieznis no lielā maratona jeb 42 195 metru trases, un tā pirmoreiz šķērsos Vanšu tiltu. Sestdienas rītā "Ģimeņu skrējiena" dalībnieki dosies turp un atpakaļ pāri Vanšu tiltam, 11. novembra krastmalā atgriežoties gar Brīvības pieminekli un cauri Vecrīgai.

Visu simtgades maratona distanču (no 42 km distances līdz "Rimi Bērnu dienai") finišētāji saņems īpašu organizatoru sarūpētu medaļu, kuras dizainā iekļauti pirmskara piecu latu monētas – tautu meitas Mildas ar vainadziņu un vārpām – motīvi. Jaunā medaļa ir maratona veltījums Latvijas simtgadei, un tā dalībniekiem kalpos kā simbolisks apliecinājums tam, ka simtgades svētki tik tiešām ir izskrieti.

"Lattelecom Rīgas maratona" oficiālo kreklu šogad rotās slavenā mākslinieka Gustava Kluča zīmējums "Daugavas sargs", kurā attēlots Lāčplēsis. G. Kluča darbs speciāli simtgades maratona kreklam iegādāts izsolē Rīgā 2017. gada 18. novembrī.

Atzīmējot Latvijas simtgadi, no 7. līdz 23.martam "Lattelecom" centrālajā birojā Dzirnavu ielā 105 būs apskatāma visu maratona oficiālo kreklu izstāde. Iepriekš maratona krekla zīmējumus maratonam radījuši atzītākie Latvijas mākslinieki no Ilmāra Blumberga līdz Ievai Iltnerei, Raimondam Staprānam, Ritumam Ivanovam, Elitai Patmalniecei, Ellai Krugļanskai, Krišam Salmanim u.c.

Organizatori plāno, ka jau 2018. gada "Lattelecom Rīgas maratons" piesaistīs rekordaugstu ārvalstu dalībnieku skaitu. Pētījuma aplēses liecina, ka 2019.-2021. gadā "Lattelecom Rīgas maratons" varētu ģenerēt 7 545 000 eiro lielu ārvalstu līdzekļu ieplūšanu ekonomikā, radot 1 261 000 eiro lielus nodokļu ienākumus tikai no ārvalstu naudas līdzekļiem vien, vēsta Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Dalība "Rimi Bērnu dienas" skrējienos un aktivitātēs, izņemot "Ģimeņu skrējienu", ir bez maksas. Dalības maksa "Ģimeņu skrējienā" par vienu skrējēju ir 4-5 eiro atkarībā no pieteikto dalībnieku skaita. Dalībniekus aicina pieteikties laicīgi, jo dalībnieku limits aktivitātēm 11. novembra krastmalā būs 10 000 dalībnieku, savukārt "Ģimeņu skrējienam" – 5000 dalībnieku.