22.02.2018 09:25

Stokholma: Sarunas ar Siguldu rit uz priekšu labi

Autors  LETA
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Stokholma: Sarunas ar Siguldu rit uz priekšu labi arhīvs

Sarunas ar Siguldu par iespējamu kopēju 2026. gada Ziemas olimpisko spēļu rīkošanu rit uz priekšu pozitīvi, portālam "insidethegames.biz" pastāstījis kandidatūras izpilddirektors Rikards Brisiuss.

Kā zināms, Stokholma gatavojas oficiāli pieteikties kandidēšanai uz olimpisko spēļu rīkošanu, turklāt sacensības kamaniņu sportā, bobslejā un skeletonā varētu risināties Siguldas trasē.

Tagad Brisiuss paudis, ka kopš idejas parādīšanās, sarunās ir labs progress un uzsvēris, ka šādu sadarbību atbalsta arī Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK). Tieši SOK vēlas darīt visu, lai samazinātu sacensību rīkošanas izmaksas un sadarbība ir viens no veidiem tā paveikšanai.

Tiek atgādināts, ka Siguldā notikuši 2003. un 2015. gada pasaules čempionāti kamaniņu sportā, bet pērn notika arī pasaules junioru čempionāts skeletonā.


Kā uzsver portāls, kaut Sigulda atrodas citā valstī, tā ir tuvāk Stokholmai par Ori, kur notiktu kalnu slēpošanas sacensības. Sigulda atrodas 570 kilometrus no Zviedrijas galvaspilsētas, kamēr Ore - 611 kilometrus otrā virzienā.

Savukārt olimpisko spēļu atklāšanas un noslēguma ceremonijas notiktu 2012. gadā atklātajā "Friends Arena" stadionā.

Kā iepriekš pauda Brisiuss, Stokholma noteikti iesniegs kandidatūru 2026. gada ziemas olimpisko spēļu rīkošanai, kaut joprojām saglabājas bailes, ka tai pašu mājās varētu būt nepietiekams politiskais atbalsts.

Stokholmā 1912. gadā notika vasaras olimpiskās spēles, bet ziemas Olimpiādes tā nav uzņēmusi, kaut pretendējusi sešreiz.

Pašlaik starp interesentēm uz 2026. gada olimpisko spēļu rīkošanu ir arī Kalgari (Kanāda), Sjona (Šveice), Saporo (Japāna) un, iespējams, Soltleiksitija (ASV). Kandidātu izvērtēšanas process sāksies oktobrī, bet lēmums par sacensību rīkotājiem tiks pieņemts 2019. gadā.