30.01.2018 21:19

Latvijas florbolisti ceļu uz pasaules čempionātu sāk ar graujošu uzvaru pār Ungāriju www.floorball.org

Kā viegla iesildīšanās pirms galvenajām cīņām Latvijas florbola valstsvienībai izvērtās pirmā spēle pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā, kas otrdien sākās Valmierā. Četru "Betsafe"/Ulbrokas komandas spēlētāju pārstāvētā Latvijas izlase pārliecinoši pieveica Ungārijas florbolistus.

Jau spēles pirmajās sešās minūtēs bumbiņa trīs reizes ielidoja ungāru vārtos, otrajā periodā laukuma saimnieka iemeta septiņus golus un tikai trešajā samazināja spiedienu, beigās tāpat gūstot graujošu uzvaru 12:1.

Ulbrokas kluba aizsargs Kārlis Jānis Petrovskis izcēlās ar vienu rezultatīvu piespēli, Rolands Kovaļevskis un Juris Gribusts pie punktiem netika, bet vārtsargs Ivars Dišereits palika rezervē. Pa diviem vārtiem Latvijas valstsvienības labā guva Jānis Rajeckis, Ingars Matisons, Artūrs Jurševskis un Mihails Kostusevs.

Trešdien otrajā spēlē Latvijas florbolisti tiksies ar Itālijas izlasi, kas pirmās kārtas spēlē kapitulēja Šveicei 2:18. Vēl vienā mačā Krievija pārspēja Islandi 7:5.

Pasaules čempionāta finālturnīram kvalificēsies pirmo un otro vietu ieguvēji, kā arī divi labākie no četru Eiropā notiekošo kvalifikācijas turnīru trešās vietas ieguvējiem. Pasaules čempionāta finālturnīrs notiks no 1. līdz 9. decembrim Čehijas galvaspilsētā Prāgā.