19.01.2018 21:45

Cīņas galotnēs Ķekavas basketbolisti uzvar, siguldieši zaudē

Cīņas galotnēs Ķekavas basketbolisti uzvar, siguldieši zaudē BK "Ķekava"

Latvijas Basketbola līgā vieni no otrās divīzijas līderiem BK "Ķekava"/"Optibet" basketbolisti piektdien grūtā cīņā svinēja vienpadsmito uzvaru pēc kārtas. Savukārt LBL trešajā divīzijā Siguldas sporta skolas komandas zaudējumu sērija sasniegusi desmit mačus.

BK "Ķekava" savā laukumā uzņēma "Valmiera Glass"/Vidzemes augstskolas basketbolistus, kuri otrā posma turnīrā par 11.-12. vietu turas tabulas vidusdaļā. Pirmā ceturtdaļa aizritēja atbilstoši rangam, un ķekavieši pirmās desmit minūtes noslēdza ar pieklājīgu 28:19 pārsvaru. Taču tālāk tik labi neklājās – vēl pirmajā puslaikā valmierieši izvirzījās vadībā (33:34), bet trešās ceturtdaļas vidū viņu pārsvars sasniedza pat 14 punktus (49:63).

Ķekavas basketbolisti metās atspēlēties, piecas minūtes līdz beigām samazināja starpību līdz minimumam (76:77), pusotru minūti līdz beigām, izmantojot pretinieku neveiksmes uzbrukumā, beidzot atguva vadību (87:86) un nosargāja kārtējo uzvaru 92:89.

Nauris Miezis BK "Ķekava" sastāvā izcēlās ar 28 punktiem un 9 rezultatīvām piespēlēm, Harijs Rubenis – ar 20 punktiem un 8 atlēkušajām bumbām, bet Mārtiņš Šteinbergs ar 15 punktiem. Turnīra tabulā ķekavieši (10-1) saglabā otro vietu aiz basketbola kluba "Jelgava" (11-1). Jau 23. janvārī Jelgavā abas līdervienības tiksies savā starpā.

Neveiksmju josla LBL trešajā divīzijā turpina vajāt Siguldas sporta skolas basketbolistus – zaudējums izbraukumā basketbola kluba "Jēkabpils" otrajai komandai siguldiešiem bija jau desmitais pēc kārtas, turklāt cīņas gaitas lielāko daļu viņi bija vadībā.

Mača laikā Siguldas komandas pārsvars vairākas reizes sasniedza astoņus punktus (12:4, 44:36, 50:42), un vēl divas minūtes līdz pamatlaika beigām viņi bija vadībā (72:70). Taču jau ne pirmo reizi šosezon izšķirošajos brīžos LBL jaunpienācējiem pietrūkst veiksmes, aukstasinības un pieredzes – zaudējums 75:82.

Viesu rindās rezultatīvākais ar 24 punktiem bija Roberts Bērze. Ar vienu uzvaru septiņās spēlēs Siguldas sporta skola turnīrā par 10.-18. vietu atkāpusies uz pēdējo vietu.