14.01.2018 18:39

BK "Ķekava" uzvaru sēriju LBL pagarina līdz deviņām spēlēm

BK "Ķekava" uzvaru sēriju LBL pagarina līdz deviņām spēlēm BK "Ķekava"

Latvijas Basketbola līgas otrās divīzijas turnīrā devīto uzvaru pēc kārtas un četrpadsmito sezonas piecpadsmit spēlēs svētdien izcīnījuši BK "Ķekava"/"Optibet" basketbolisti. Otrā posma turnīrā par 1.-12. vietu viņi ar bilanci 8-1 ieņem otro vietu aiz basketbola kluba "Jelgava" (10-1).

Svētdien ķekavieši viesojās pie basketbola kluba "Saldus". Līdz otrās ceturtdaļas vidum laukumā risinājās gluži līdzīga cīņa, taču tad viesiem izdevās straujš izrāviens, kas pirmā puslaika izskaņā ļāva sasniegt iespaidīgu 20 punktu pārsvaru (54:34).

Mačam atsākoties pēc pārtraukuma, punktu raža abām komandām krājās līdzīgi, taču puslaika vidū Ķekavas basketbolisti pazaudēja veiksmi uzbrukumos, un BK "Saldus" 21 punktu deficītu (62:41) samazināja līdz septiņiem (66:59). Pēdējās piecās minūtēs viesiem tomēr izdevās apturēt viņu ofensīvu un beigās svinēt pārliecinošu uzvaru 89:68.

BK "Ķekava" labā Roberts Pāže guva 21 punktu, Nauris Miezis 20 (plus 8 bumbas pie groziem un 8 rezultatīvas piespēles), Agnis Čavars 14, Mārtiņš Šteinbergs un Harijs Rubenis pa 12 punktiem.

LBL trešās divīzijas turnīrā par 10.-18. vietu ceturto zaudējumu sešās spēlēs svētdien piedzīvoja Saulkrastu basketbolisti. Izbraukuma spēlē pret basketbola skolas "Rīga" komandu viņi labi sāka (13:5) un bija priekšā līdz 12. minūtei, kad vadību pārņēma rīdzinieki.

Otrajā puslaikā saulkrastieši likvidēja astoņu punktu deficītu un panāca izlīdzinājumu 52:52, taču pretinieki tūdaļ atbildēja ar 12:2 izrāvienu. Viesi vēlreiz atspēlējās (63:66), bet BS "Rīga" atkal veica spurtu 11:2 un vairs neļāva Saulkrastu komandai atgūties – zaudējums 72:86.

Saulkrastiešu rindās rezultatīvākie bija Ģirts Duburs ar 24, Norberts Strazdiņš ar 13 un Jūlijs Stankevičs ar 10 punktiem.