10.12.2017 19:41

Stopiņu un Salaspils handbolistes otro apli noslēdz ar divām uzvarām

Stopiņu un Salaspils handbolistes otro apli noslēdz ar divām uzvarām Elvijs Ozoliņš, LHF

Šā gada Latvijas dāmu handbola virslīgas turnīra pēdējās spēlēs pa divām uzvarām izcīnījušas abas Pierīgas komandas – Stopiņu NHK un Salaspils sporta skola, kas pēc diviem apļiem turnīra tabulā ieņem attiecīgi pirmo un piekto vietu.

Stopiņu NHK handbolistes sestdien pret Latvijas jaunatnes izlasi ("Lat2002/Dobele") jau pirmā puslaika vidū bija iekrājušas 14:2 pārsvaru un beigās svinēja vairāk nekā pārliecinošu uzvaru 57:26. Sezonas rezultativitātes rekordu spēlē sasniedza gan komanda kopumā, gan individuāli Elza Seržante, kura bumbu vārtos iemeta 19 reižu. Pa 13 vārtiem Lanas Nikolajevas un Dainas Sergejevas kontā.

Krietni sīvāk svētdien Ulbrokā izvērtās divu turnīra tabulas līderu savstarpējā cīņa. Mājinieces mačā pret Jēkabpils sporta skolu pirmajā puslaikā nonāca zaudētājās 8:13, tomēr pamazām lauza cīņas gaitu, pēdējās 15 minūtēs ielaida tikai vienus vārtus un guva desmito uzvaru 12 spēlēs – 28:19. Ivita Asare guva 7, Elza Seržante 6 un Lana Nikolajeva 5 vārtus.

Salaspils sporta skolas handbolistes divreiz triju dienu laikā savās mājās un viesos Dobelē tikās ar Latvijas jaunatnes izlasi un papildināja punktu summu par četriem. Pirmajā spēlē izšķirošās bija otrā puslaika pirmās desmit minūtes, kad salaspilietes nelabvēlīgo 17:18 rezultātu pārvērta 26:20 pārsvarā un izcīnīja uzvaru 39:33. Rezultatīvākās bija Inese Umjarova (11), Dace Potapova (8) un Renāte Salmane (6).

Savukārt svētdienas spēlē Dobelē pamatu panākumam Salaspils handbolistes ielika vēl pirms pārtraukuma, kad no 11:10 panāca 21:13. Beigu rezultāts 41:34 (Agrita Bērtiņa 14, Inese Umjarova 9, Dace Potapova 8).

Virslīgas turnīra tabulā pēc diviem apļiem Stopiņu NHK ar 21 punktu (10 uzvaras, 1 neizšķirts, 1 zaudējums) ieņem pirmo vietu un tuvākās sekotājas jēkabpilietes apsteidz par trim punktiem. Salaspils sporta skolai ir 12 punktu un piektā pozīcija, taču vietu zemāk esošās LSPA studentes tiek apsteigtas nu jau par astoņiem punktiem.

Nākamnedēļ paredzēta Latvijas Handbola federācijas kausa izcīņa, kurā sacentīsies četras labākās komandas pēc pirmo divu apļu rezultātiem.