13.08.2012 10:45

Riteņbraucējiem divreiz 28. vieta Eiropas čempionātā

Pēteris Janevics no Ikšķiles un carnikavietis Toms Skujiņš sacensībās grupas braucienā finišē trešā desmita beigās.

Kamēr pasaules labākie riteņbraucēji Londonā sadalīja olimpisko spēļu medaļas, Nīderlandē par Eiropas junioru čempionāta godalgām sacentās jaunie sportisti. Viņu vidū Latvijas izlases sastāvā bija arī divi Pierīgas riteņbraucēji.

129 km grupas braucienā junioriem 28. vietā ierindojās Pēteris Janevics. Viņš finišēja lielajā grupā sekundi aiz uzvarētāja austrieša Aleksandra Vahtera. Pirms tam 43 km individuālajā braucienā Janevics bija ieņēmis 43. vietu 73 dalībnieku konkurencē. Eiropas junioru čempionam Matiasam Krigbaumam no Dānijas viņš zaudēja divas minūtes un četras sekundes.

Grupas braucienā sportistiem vecuma grupā līdz 23 gadiem 28. vietā ierindojās Toms Skujiņš. Par Eiropas čempionu kļuva slovēnis Jans Tratniks, bet otrajā vietā finišēja Latvijas riteņbraucējs Andžs Flaksis. Carnikavietis T. Skujiņš uzvarētājam zaudēja 11 sekundes.