20.10.2017 21:36

LBL: Ķekava, Carnikava un Saulkrasti turpina uzvarēt, Sigulda turpina zaudēt

Latvijas Basketbola līgas otrajā un trešajā divīzijā spēlējošajām Pierīgas komandām jaunā sezona iesākusies ar savdabīgām sērijām. Basketbola klubs "Ķekava" uzvarējis pirmajās trijās spēlēs, Carnikavas un Saulkrastu komandas – divās, bet Siguldas sporta skola piedzīvojusi neveiksmes pirmajos divos mačos.

BK "Ķekava" basketbolisti piektdien mājas spēlē pret Madonas BJSS komandu jau pirmajā ceturtdaļā veica iespaidīgu 19:0 izrāvienu (21:4), pēc kura rezultāta starpība labu brīdi nostabilizējās aptuveni 15 punktu robežās, bet pirmā puslaika beigās ar vēl vienu 16:0 spurtu tika palielināta līdz 53:23.

Spēles otrā puse faktiski jau bija tikai formalitāte – gala rezultāts 89:45 BK "Ķekava" labā. Uzvarētājiem Nauris Miezis guva30 punktus, Mārtiņš Šteinbergs 16 un Harijs Rubenis 14.

Saulkrastu komanda otro uzvaru sezonā dramatiskā veidā izcīnīja savā laukumā. Trešajā ceturtdaļā viņu pretinieki BK "Jaunpils" basketbolisti veica 13:1 izrāvienu un panāca lielāko pārsvaru spēlē 48:31. Tomēr saulkrastieši nepadevās, lēnām deldēja starpību, 100 sekundes līdz pamatlaika beigām panāca neizšķirtu 53:53 un ar diviem precīziem uzbrukumiem pēdējā pusminūtē izrāva uzvaru 59:56. Mājinieku rindās rezultatīvākie bija Ģirts Duburs (16 p.), Armands Jakušenoks (14) un Jūlijs Stankevičs (10).

Piektdien izbraukuma spēlē pret basketbola klubu "Talsi" Saulkrastu basketbolistiem nepadevās cīņas sākums (0:5, 4:11). Pirmā puslaika lielākajā daļā tālāk par 2-3 precīzu metienu tiesu laukuma saimnieki gan netika atlaisti, un lielākā starpība tika sasniegta mirkli pirms pārtraukuma – 22:32.

Kādu brīdi talsinieku ofensīva tika piebremzēta, taču otrā puslaika vidū mājinieki veica 20:5 izrāvienu, pēc kura Saulkrastu komandai izredžu atspēlēties vairs nebija, un divu uzvaru sērij pārtrūka – 60:74. Viesiem Jūlijs Stankevičs guva 15 un Sebastians Vlažņevs 13 punktus.

Daudz vieglāk klājās viņu kaimiņiem carnikaviešiem, kuri šonedēļ savās mājās uzņēma Rēzeknes sporta kluba "Ezerzeme" basketbolistus. Otrās ceturtdaļas vidū rezultāts vēl bija neizšķirts 23:23, taču līdz pārtraukumam Carnikavas komanda pārsvaru palielināja līdz 42:28, trešās ceturtdaļas vidū sasniedza 20 punktu starpību (57:37) un aizvadīja spēli līdz uzvarai 93:70.

Lielisku spēli aizvadīja Jānis Ābols, kuram pavisam nedaudz pietrūka līdz "triple double" – 26 punkti, 12 atlēkušās bumbas un 9 rezultatīvas piespēles. Rolands Dovgjallo pievienoja 20 un Kristaps Briedis 14 punktus.

Atšķirībā no abu Piejūras novadu komandām Siguldas sporta skolas komandai atgriešanās LBL trešajā divīzijā pagaidām bijusi diezgan skarba. Otrajā spēlē pret Iecavas klubu "Dartija" viesos tika piedzīvots otrais zaudējums, turklāt ar graujošu rezultātu 59:107. Vairāk nekā pusi punktu siguldiešiem divatā guva Roberts Bērze (21) un Ričards Fedečko (15).