15.10.2017 16:48

Pierīgas derbijā Stopiņu handbolistes pārspēj salaspilietes, vīriem divi zaudējumi Latvijas Handbola federācija

Latvijas dāmu handbola čempionātā svētdien pirmo savstarpējo spēli šosezon aizvadīja abas Pierīgas komandas – Stopiņu NHK handbolistes Ulbrokā ne bez pūlēm salauza Salaspils sporta skolas pretestību. Pirmās līgas turnīrā neveiksmes piedzīvoja Ulbrokas un Salaspils vīru klubi.

Dāmu komandu spēlē lielāko daļu pirmā puslaika vadībā bija rangā zemāk esošās Salaspils handbolistes. Pēdējās minūtēs pirms pārtraukuma laukuma saimnieces gan izvirzījās vadībā 17:15, taču otrā puslaika sākumā viņas atkal nokļuva zaudētājās.

Izšķirošie notikumi risinājās piecu minūšu laikā otrā puslaika vidū, kad Stopiņu NHK spēlētājas guva piecus vārtus pēc kārtas, panāca 26:22 savā labā un aizvadīja cīņu līdz uzvarai 32:26. Mājiniecēm pa astoņiem vārtiem guva Elza Seržante un Ivita Asare, septiņus – Daina Sergejeva. Salaspils komandas rindās rezultatīvākās bija Renāte Salmane (9), Dace Potapova (6) un Agrita Bērtiņa (4).

Turnīra tabulā divvadību ar piecām uzvarām piecās spēlēs saglabā Jēkabpils sporta skola un Stopiņu NHK, bet Salaspils sporta skola ar diviem punktiem trīs mačos ieņem piekto vietu.

Otrās kārtas spēlēs Latvijas pirmajā līgā vīriem neveiksmes piedzīvoja Stopiņu un Salaspils vīru komandas. Ulbrokas sporta kluba handbolisti pret "Celtnieks Rīga-2" vienību pirmās 10-12 minūtes nocīnījās kā līdzīgi (4:5), taču turpinājuma laukumā dominēja rīdzinieki, sagādājot pretiniekiem pamatīgu sakāvi 15:33. Ulbrokas kluba rindās Ralfs Ozoliņš guva piecus, Elvijs Ozoliņš un Ernests Ritvars Grava pa trim.

Krietni tuvāk panākumam sestdien mājas spēlē pret "RPI-Seniori" komandu bija "Salaspils/Mērnieks ZM" handbolisti. Otrā puslaika sākumā rezultāts vēl bija neizšķirts (18:18), tad "seniori" panāca 24:20, un, lai arī salaspiliešiem vairākas reizes izdevās starpību samazināt līdz minimumam, izvairīties no otrā zaudējuma sezonā viņiem neizdevās – 31:33. Laukuma saimniekiem astoņus golus iemeta Žanis Malahovs, sešus Kaspars Luksis un piecus Ivars Brics.