27.08.2017 18:40

Futbola čempionātā Olainei uzvara, Ķekavai zaudējums; Ropaži un Salaspils nospēlē neizšķirti Latvijas Futbola federācija

Latvijas futbola čempionāta pirmās un otrās līgas kārtējās spēles nedēļas nogalē aizvadījušas vairākas Pierīgas komandas. Atbilstoši situācijai turnīru tabulās, vislabāk klājās "Progress"/"Olaine futbolistiem, kuri nostiprinājušies pirmās līgas labāko trijniekā.

Svētdien olainieši viesojās pie "komanda.lv" pirmās līgas pastarīšiem "Staiceles bebriem", tomēr kārtējos trīs punktus nopelnīja ļoti grūtā cīņā. Pēdējo pusstundu laukuma saimnieki aizvadīja skaitliskā mazākumā, tomēr tikai divas minūtes līdz pamatlaika beigām ielaida vienīgos vārtus, kad precīzi sita Oļegs Malašenoks – 1:0 "Progress"/"Olaine" labā.

Negaidītu zaudējumu piedzīvoja līdzšinējie līderi Grobiņas sporta centra futbolisti, un nu turnīra tabulā pa 35 punktiem 15 spēlēs ir gan viņiem, gan Olaines komandai. Bet par līderiem kļuvuši joprojām bez zaudējumiem spēlējošie "Valmiera Glass"/Via futbolisti, kuriem ir punkts vairāk, turklāt vēl arī spēle rezervē.

Cerības atkārtot pagājušās sezonas panākumu un iekļūt labāko trijniekā praktiski zaudējis Ķekavas futbola klubs "Auda", kas ar 16 punktiem ieņem septīto pozīciju 12 klubu konkurencē, turklāt tikai par vienu punktu no ķekaviešiem atpaliek vēl trīs komandas. Tostarp Jura Docenko futbola skolas "Alberts" vienība, kurai "Auda" ar minimālu starpību 0:1 zaudēja sestdien. Vienīgos vārtus "Audas" futbolisti ielaida spēles 76. minūtē.

Latvijas otrās līgas Rīgas reģiona turnīrā par 9.-13. vietu savā starpā tikās abas Pierīgas komandas – Ropažos "BFS Reinards/Ropaži" vienība uzņēma sporta kluba "Kengaroos"/Salaspils futbolistus. Laukuma saimnieki trīs reizes izvirzījās vadībā pēc Vitālija Vatralas, Anatolija Mežecka un Mihaila Busela precīzajiem sitieniem, taču salaspilieši, pateicoties Artjoma Kozlovska hettrikam, allaž panāca izlīdzinājumu, un spēle beidzās neizšķirti 3:3.

Turnīra tabulā SK "Kengaroos"/Salaspils ar 4 punktiem 3 spēlēs ieņem trešo (respektīvi, 11.) vietu, bet ropažnieki jau aizvadījuši 6 mačus, ieguvuši 2 punktus un atrodas priekšpēdējā vietā. Līderi ar 13 punktiem 5 spēlēs ir Ogres novada sporta centra futbolisti.

Cīņu par medaļām Latvijas sieviešu futbola pirmās līgas turnīrā par 1.-5.vietu turpina Apvienotās futbola akadēmijas "Olaine" vienība. Pēdējā spēlē olainietēm izdevās atņemt vienu punktu turnīra līderēm Rīgas Futbola skolas otrās komandas spēlētājām – 2:2.

Jau 7. minūtē ar precīzu 11 metru soda sitienu Aija Stivriška vadībā izvirzīja Olaines klubu, taču vēl līdz pārtraukumam rīdzinieces panāca izlīdzinājumu, bet otrā puslaika vidū arī izvirzījās vadībā. Tomēr divas minūtes līdz pamatlaika beigām precīzi sita Emīlija Borovska, izlīdzinot rezultātu.

Trīs kārtas līdz turnīra beigām Olaines komandai ir 7 punkti, RFS-2 komandai 11 un Rēzeknes BJSS/FK "Progress" futbolistēm 10 punkti. Svarīgā cīņā par medaļām olainietes jau otrdien viesos tiksies ar rēzeknietēm.