31.07.2017 12:20

Salaspilī vesera metēji sadalījuši Latvijas čempionāta medaļas

Salaspilī vesera metēji sadalījuši Latvijas čempionāta medaļas Māris Rožāns, LVS

Pagājušās nedēļas nogalē Ogres stadionā risinājās Latvijas vieglatlētikas čempionāts. Taču divi medaļu komplekti tika sadalīti turpat netālu – Salaspils sporta nama stadionā, kur sacentās vesera metēji. Apzīmējums "sadalīja medaļas" šoreiz ir vietā, jo gan vīriem, gan dāmām startēja pa trim dalībniekiem.

Vīru konkurencē kārtējo reizi pirmās divas vietas ieguva Salaspils sporta skolas treneris Igors Sokolovs un Stopiņu novada domes priekšsēdētājas vietnieks Ainārs Vaičulens. Čempions labāko rezultātu sasniedza ceturtajā mēģinājumā, kurā veseris lidoja 75,68 metrus tālu (70 metru atzīme tika pārsniegta vēl trīs reizes). Savukārt Vaičulens, kura treneris ir tieši Sokolovs, spēja atbildēt ar 66,24 metriem. Trešajā vietā palika Andrejs Pavļenkovs no Kokneses (62,48 m).

Dāmām Latvijas čempiones titulu izcīnīja Eva Rudzīte no Saldus sporta biedrības "Liesma" – 45,20 metri. Sudrabs Laurai Feldmanei no sporta skolas "Arkādija" (43,47 m) un bronza – Kristīnei Iščerjakovai no Salaspils (42,82 m).

Ogrē no Pierīgas novadu sportistiem Latvijas čempionāta sudraba medaļu ieguva mārupiete Agita Švetere 400 metru skrējienā. Viktora Lāča sporta skolas audzēkne finišēja pēc 57,68 sekundēm un uzvarētājai Diānai Dakterei no Limbažiem zaudēja 0,75 sekundes.

Vēl Sabīne Valtasa no Mārupes ieņēma ceturto vietu 800 metru skrējienā (2:25,64), ķekavietis Sandris Linbergs ierindojās piektajā vietā diska mešanā (47,24 m) un sestajā vietā lodes grūšanā (13,90 m), bet Elīna Austra Siliņa finišēja piektā 3000 metru kavēkļu skrējienā (13:19,59).

No 4. līdz 13. augustam Londonā risināsies pasaules vieglatlētikas čempionāts, kurā Latviju pārstāvēs divpadsmit sportisti.