17.07.2012 16:43

Inga Dambe – devītā pasaulē

Olaines orientieriste Šveicē sasniegusi savu labāko rezultātu individuālajās sacensībās pasaules čempionātos.

Otrdien pasaules orientēšanās čempionātā Šveices pilsētas Lozannas apkārtnē notika finālsacensības vidējā distancē – dāmas veica 5,5 kilometru distanci. Jau ziņots, ka 46 fināla dalībnieču vidū olainete Inga Dambe iekļuva, kvalifikācijā vienā no trim grupām uzrādot astoto rezultātu.

Visa skrējiena garumā Inga turējās ap 9.–10. pozīciju un finišā uzrādīja devīto labāko rezultātu. Distanci viņa veica 41 minūtē un 15 sekundēs, no uzvarētājas somietes Minnas Kaupi atpaliekot par trīsarpus minūtēm. No medaļas 34 gadus veco I. Dambi šķīra nedaudz vairāk par divām minūtēm. Otra Latvijas orientieriste Aija Skrastiņa ieņēma 24. vietu.

Devītā vieta gandrīz 100 dalībnieču konkurencē (rēķinot arī kvalifikācijas sacensībās startējušās) ir Olaines orientieristes lielākais panākums pasaules čempionātos, kuros viņa piedalās kopš 2001. gada. 2009. gadā Ungārijā sacensībās vidējā distancē I. Dambe ieņēma 11. vietu (viņa arī bijusi septītā stafešu sacensībās).

Ceturtdien Šveicē paredzētas finālsacensības garajā distancē. Kvalifikācijā savā grupā I. Dambe ierindojās augstajā ceturtajā vietā.

Vīriešu sacensības otrdien teicamu panākumu guva alūksnietis Edgars Bertuks. Viņš kļuva par pasaules čempionu, izcīnot Latvijai pirmo medaļu orientēšanās sportā kopš neatkarības atjaunošanas.