13.07.2012 13:43

Carnikavietis Baltacis skrien Slovākijā (papildināts)

Carnikavas sportists Kārlis Baltacis šonedēļ piedalās pasaules junioru (U-20) čempionātā orientēšanās sportā, kas notiek Slovākijas pilsētā Košicē.

Ceturtdien sacensībās vidējā distancē (4,8 km) orientēšanās kluba "Kāpa" pārstāvis ieņēma 45. vietu, kas bija viņa sliktākais rezultāts čempionātā. Uzvarētājam jaunzēlandietim Metam Ogdenam viņš zaudēja piecas minūtes un 23 sekundes.

Kvalifikācijā, kurā piedalījās gandrīz 180 orientieristu, vienā no trim grupām K. Baltacis bija sestais labākais. Finālsacensībās šajā distancē 60 dalībnieku vidū iekļuva vēl divi Latvijas orientieristi – Rūdolfs Zērnis ieņēma 28. un Mikus Puriņš 43. vietu.

Piektdien stafešu sacensībās Kārlis veica Latvijas komandas pirmo posmu un finišēja 22. vietā 59 dalībnieku konkurencē. Dāvis Dišlers Latvijas orientieristus pacēla uz 13.pozīciju, bet Rūdolfs Zērnis finišēja divpadsmitais. Uzvarētājiem krieviem Latvijas trio zaudēja nepilnas piecarpus minūtes.

Iepriekš Kārlis Baltacis bija labākais no Latvijas orientieristiem garajā distancē (11,5 km), kur mainīgajos laika apstākļos distancē pavadīja gandrīz pusotru stundu, uzvarētājam norvēģim Eskilam Kinnebergam zaudēja vairāk nekā 17 minūtes un gandrīz 180 dalībnieku konkurencē ieņēma 35. vietu.

Savukārt čempionāta pirmajā dienā sprinta distancē (2,9 km) Košices vecpilsētā Kārlis ierindojās 38. vietā, komandas biedram R. Zērnim zaudējot 0,7 sekundes un vienu pozīciju kopvērtējumā. Piektdien notiks sacensības stafetē.

Sestdien Šveices pilsētā Lozannā sāksies pasaules čempionāts orientēšanās sportā pieaugušajiem. Latvijas delegācijas vidū būs arī olainiete Inga Dambe.