06.07.2012 20:47

Ir sudrabs un bronza. Pagaidām trūkst zelta

Latvijas 3. Olimpiādes pirmajā dienā Pierīgas novadu sportisti izcīnījuši deviņas godalgas – piecas sudraba un četras bronzas.

Peldēšanas sacensību pirmajā dienā Pierīgas sportisti izcīnīja piecas medaļas.

Par sudraba laureāti kļuva Elīna Broka no Mārupes novada, kura 100 metru brasa distancē 25 metru baseinā piekāpās tikai jaunā Latvijas rekorda (1:09,70) autorei rīdziniecei Aļonai Ribakovai – 1:15,18.

Par bronzas medaļu ieguvējiem kļuva mārupietis Ģirts Feldbergs 100 metru peldējumā uz muguras (56,41 s), ikšķiliete Dārta Dakse 800 metros brīvajā stilā (9:57,25), Mikus Pauniņš 400 metros brīvajā stilā (4:10,00) un Mārupes novada vīru komanda 4x100 m brīvā stila stafetē (3:31,33).

Līdz medaļai viena vieta pietrūka ķekavietim Nikam Goldmanim 400 metros brīvajā stilā (4:15,88), mārupietim Pāvelam Gribovskim 100 metros brīvajā stilā (51,41) un 400 metru kompleksajā peldējumā (4:46,92), kā arī Danielam Ziborovam no Stopiņu novada 200 metros brasā (2:20,93).

Grieķu romiešu cīņā divas godalgas izcīnīja Ādažu novada spēkavīri.

Par sudraba laureātu kļuva Eduards Blaževičs. Sacensībās svara kategorijā līdz 60 kg viņš pirmajā kārtā bija brīvs, otrajā uzvarēja liepājnieku Māri Štālu, bet finālā piekāpās vēl vienam Liepājas cīkstonim Andrejam Zjatkovam.

Sudrabs arī Sergejam Policānam (svara kategorija līdz 66 kg), un arī viņam ar otras augstākās raudzes medaļai pietika ar uzvarām divās no trim cīņām. Komandu vērtējumā ādažniekiem piektā vieta deviņu komandu konkurencē.

Airēšanā sudraba medaļu nopelnīja Terēze Peniķe no Babītes novada. Pārī ar Lauru Glodi no Pļaviņu novada viņa finišēja otro bezstūrmaņa divnieku sacensībās 2000 metru distancē.

Riteņbraukšanā piektdien Ventspils apkārtnē notika sacensības 25 km individuālajā braucienā, un 42 dalībnieku vidū bija arī 18 Pierīgas novadu sportistu. Veiksmīgākais no viņiem bija Pēteris Janevics no Ikšķiles novada, kurš ierindojās sestajā vietā. Pārliecinošu uzvaru svinēja Gatis Smukulis no Smiltenes novada, Janevics viņam zaudēja nepilnas trīs minūtes.

Labāko duci noslēdza ikšķilietis Emīls Dreijers, mārupietis Mārtiņš Jirgensons un vēl viens Ikšķiles novada riteņbraucējs Ervīns Smoļins. No Smukuļa viņi atpalika par aptuveni trim minūtēm.

Regbijs-7 dāmām bija pirmais finišējušais sporta spēļu turnīrs. Diemžēl Ķekavas un Garkalnes novadu pārstāvēm nācās samierināties ar divām pēdējām vietām (ceturto un piekto). Savstarpējā mačā ķekavietes bija pārākas 29:0, bet garkalnietes četros mačos spēja izdarīt tikai divus piezemējumus. Par Olimpiādes čempionēm, kā jau bija gaidāms, kļuva rīdzinieces.

Volejbola turnīru dāmām sekmīgi iesākusi Babītes novada komanda. Sīvā piecu setu cīņā Babītes volejbolistes pārspēja Daugavpils pilsētas vienību 3:2 (25:23, 23:25, 25:20, 11:25, 15:11). Sestdien viņas tiksies ar Jelgavas pilsētas komandu, kas pirmajā kārtā četros setos pieveica Valmieru.

Ne tik veiksmīgs starts padevies Mārupes novada volejbolistiem, kuri pirmajā spēlē atzina Rīgas pilsētas komandas pārākumu – 0:3 (14:25, 21:25, 20:25).

Futbola turnīrā vīriem pēc zaudējuma 1:2 liepājniekiem Salaspils novada komanda sagrāva Daugavpils vienību 6:1. Sestdien salaspiliešiem grupu turnīra pēdējā spēle pret Ventspili, svētdien notiks finālcīņas.