10.08.2015 12:05

Mārupietis un olainietis tālu no goda pjedestāla pasaules un Eiropas čempionātos arhīvs

Ar Pierīgas sportistu piedalīšanos nedēļas nogalē risinājās vienas no gada nozīmīgākajām sacensībām olimpiskajos sporta veidos – Krievijas pilsētā Kazaņā notika pasaules čempionāts peldēšanā, bet Bulgārijas pilsētā Samokovā cīņas par Eiropas čempionāta medaļām sāka bokseri.

"Apriņķis.lv" jau ziņoja, ka mārupietis Jānis Šaltāns pasaules čempionātā peldēšanā 100 metru distancē uz muguras ierindojās 40. vietā 68 dalībnieku konkurencē (56,15 sekundes). Sacensību turpinājumā viņš ieņēma 70. vietu 100 metros brīvajā stilā (51,96 s), kurā startēja 115 peldētāji, un 37. vietu 68 dalībnieku konkurencē 50 metru peldējumā uz muguras (26,19 s).

4x100 metru kompleksās stafetes priekšpeldējumos Jānis kopā ar Uvi Kalniņu, Daniilu Bobrovu un Nikolaju Maskaļenko ieņēma priekšpēdējo 26. vietu, toties uzstādīja jaunu valsts rekordu – trīs minūtes un 45,58 sekundes.

Savukārt Eiropas boksa čempionāta priekšsacīkšu kārtā sacensībās svara kategorijā līdz 81 kilogramam Olaines bokseris Ņikita Versockis līdzīgā cīņā zaudēja Norbertam Harču no Ungārijas. Divi tiesneši uzvaru atvēlēja ungāram, viens deva priekšroku Versockim.

No pieciem Latvijas bokseriem uzvaru Eiropas čempionāta pirmajā cīņā guva tikai viens.