Veselības ministrija lūdz Aizsardzības ministrijai naudu NBS un sabiedroto karavīru ārstēšanai

(Komentēt)
Veselības ministrija lūdz Aizsardzības ministrijai naudu NBS un sabiedroto karavīru ārstēšanai Foto: arhīvs
2018. gada 15. augusts, 11:03

Veselības ministrija (VM) lūgusi Aizsardzības ministrijai (AM) piešķirt 110 000 eiro, lai Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcā (RAKUS) varētu ārstēt Nacionālo bruņoto spēku (NBS) un sabiedroto karavīrus.

Aizsardzības ministrija skaidro, ka RAKUS spēj nodrošināt medicīnisko palīdzību pacientiem politraumu un apdeguma gadījumos, ķirurģiskajiem pacientiem un pacientiem citos sarežģītos gadījumos, kas civilmilitārās sadarbības ietvaros varētu tikt izmantota arī sabiedroto karavīru kvalitatīvas veselības aprūpes nodrošināšanā.

RAKUS nepieciešama ultrasonogrāfijas iekārta ar augstu izšķirtspēju, kas aprīkota ar darbam nepieciešamajām programmām, printeri, vismaz trijām dažādas funkcionalitātes zondēm. Izmaksas plānotas 105 000 eiro apmērā. Komplektā ietilpst multifunkcionāls krēsls dažāda profila izmeklējumiem, kura izmaksas plānotas 5000 eiro apmērā.

Lai nodrošinātu RAKUS nepieciešamā medicīniskā aprīkojuma iegādi un uzlabotu NBS un sabiedroto karavīru medicīnisko problēmu diagnosticēšanu un veselības aprūpi, VM lūgusi AM piešķirt 110 000 eiro.

Ņemot vērā iepriekšminēto AM sagatavojusi valdības rīkojuma projektu, kas paredz no AM budžeta VM piešķirt iepriekšminēto summu. Rīkojuma projekts patlaban pieteikts valsts sekretāru sanāksmē.

AM noslēgs vienošanos ar VM, paredzot RAKUS piešķirtā finansējuma izlietojuma kontroli un nosakot RAKUS atbildību par grāmatvedības datu pareizību un finanšu līdzekļu izlietojumu.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Nedēļas garumā svinēs Babītes novada desmit gadu jubileju aprinkis.lv/index.php/sabi… pic.twitter.com/ctzY9NDL3B
aprinkislv
Ja jau “stratēģiskajiem partneriem” esam nodevuši pārzināt divas tik svarīgas un valstij nozīmīgas nozares, kā fina… twitter.com/i/web/status/1…
aprinkislv
Aptauja Rīgā: Vai esat saņēmis Centrālās vēlēšanu komisijas vēstuli par to, kurā iecirknī jums jābalso? Ja neesat,… twitter.com/i/web/status/1…

Twitter Citi raksta

Kekavas_novads
Šodien, 22. maijā, tiks uzsākti 1. kārtas asfaltēšanas darbi autostāvvietas pārbūves projekta ietvaros Gaismas ielā… twitter.com/i/web/status/1…
Sigulda_turisms
Visu svētku garumā siguldieši varēs baudīt aptuveni 17 mākoņu kuģu rīta un vakara lidojumus. Dalību Gaisa balonu f… twitter.com/i/web/status/1…
JurmalaLV
🌷Pie @koncertzale tulpes pilnos ziedos priecē apmeklētājus. pic.twitter.com/682ez9llQW

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2019