23.04.2018 12:51

Infektoloģijas centrā atrasta pirmā ar encefalītu inficētā ērce

Autors  LETA
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Infektoloģijas centrā atrasta pirmā ar encefalītu inficētā ērce arhīvs

Šogad Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Infektoloģijas centra laboratorijā pārbaudīta pirmā ar encefalīta vīrusu inficētā ērce, informēja slimnīcas pārstāve Aija Lietiņa. Kopumā laboratorijā pārbaudītas 72 ērces. Nedēļas laikā uz laboratoriju atnestas 57 ērces.

Pēc Lietiņas paustā, saslimušo skaits ar ērču pārnēsātām slimībām pagājušās nedēļas laikā nav mainījies, tomēr aizvien vairāk cilvēku ierodas Infektoloģijas centrā, lai pārbaudītu piesūkušos ērci uz ērču encefalīta vīrusu vai lūgtu speciālistam kukaini noņemt. Infektoloģijas centra uzņemšanas nodaļā pēc pacientu lūguma šogad noņemtas 23 ērces.

Šogad Infektoloģijas centrā nav ārstējies neviens pacients ar ērču encefalītu vai ērlihiozi, taču centrā ārstēti seši pacienti ar Laimas slimību.

Jau ziņots, ka laika periodā līdz 15.aprīlim Infektoloģijas centrā tika pārbaudītas pirmās 15 ērces, no kurām neviena nav bijusi inficēta ar ērču encefalīta vīrusu. Infektoloģijas centra uzņemšanas nodaļā šajā laika periodā pēc pacientu lūguma tika noņemtas deviņas ērces.