21.03.2018 18:17

Veselības ministrija aicina Jūrmalas iedzīvotājus pieteikties smēķēšanas atmešanas nodarbībām

Autors  LETA
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Veselības ministrija aicina Jūrmalas iedzīvotājus pieteikties smēķēšanas atmešanas nodarbībām arhīvs

Jūrmalas un tai tuvējo apkaimju pieaugušie iedzīvotāji, kuri vēlas atmest smēķēšanu, var pieteikties smēķēšanas atmešanas grupā, aicina Veselības ministrija (VM). Nodarbības būs bez maksas un notiks no 4.aprīļa līdz 16.maijam, Jūrmalas klīnikā "Dzintari", Mežsargu ielā 4/6.

Pirmā informatīvā nodarbība notiks 4.aprīlī no plkst.18 līdz 19.30, un tās laikā būs iespēja iepazīties ar grupas vadītāju, kvalificētu psiholoģi Laumu Tīsu, kā arī uzzināt vairāk par turpmākām nodarbībām. Pārējās sešas atbalsta grupas nodarbības plānotas reizi nedēļā, trešdienās, sākot no 11. aprīļa.

VM uz nodarbībām aicinām ikvienu pilngadīgu, smēķējošu Jūrmalas vai Jūrmalai tuvējo apkaimju iedzīvotāju, kurš vēlas atmest smēķēšanu vai ir saņēmis veselības aprūpes speciālista rekomendācijas pārtraukt smēķēšanu un ir motivēts to darīt.

Aicina pieteikties arī tos, kuri pirmo reizi domā par smēķēšanas atmešanu, gan arī tos, kuri jau kādreiz mēģinājuši atmest, bet tas nav izdevies. Nodarbību laikā speciālista vadībā būs iespēja saņemt palīdzību un atmest smēķēšanu, kā arī apgūt jaunas iemaņas, kā pārvarēt vēlmi atsākt smēķēšanu pēc atbalsta grupas nodarbību noslēguma.

Pieteikties var, rakstot uz e-pasta adresi "Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.", norādot vārdu, uzvārdu, tālruņa numuru un piebildi "Jūrmalas grupa".

Jau ziņots, ka tuvākajā laikā VM sāks īstenot pilotprojektu smēķēšanas atmešanas veicināšanai, piedāvājot grupu nodarbības. Līdz 2019.gada marta beigām Latvijas iedzīvotājiem būs iespēja piedalīties bezmaksas smēķēšanas atmešanas grupu nodarbībās, kuras vadīs speciāli apmācīti psihologi un psihoterapeiti.

Šis pilotprojekts smēķēšanas atmešanai norisinās VM Eiropas Sociālā fonda projektā "Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi". Pilotprojektu realizē Atkarības speciālistu apvienība.