21.03.2018 16:05

Senioriem būs pieejamāki zobārstniecības pakalpojumi

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Senioriem būs pieejamāki zobārstniecības pakalpojumi arhīvs

21. martā parakstīts savstarpējās sadarbības memorands par iespēju palīdzēt pensijas vecuma iedzīvotājiem zobārstniecības jautājumos.

Memorandu parakstīja labklājības ministrs Jānis Reirs, Rīgas Stradiņa universitātes Zobārstniecības fakultātes dekāne un Stomatoloģijas institūta valdes priekšsēdētaja Ilga Urtāne, Rīgas aktīvo senioru alianses valdes priekšsēdētāja Terezija Mackare, Latvijas senioru kopienu apvienības valdes priekšsēdētāja Inese Švekle un Latvijas Pensionāru federācijas priekšsēdētājs Andris Siliņš.

Parakstot šo memorandu, puses apņēmās izstrādāt modeli, kas veicinātu zobārstniecības pakalpojumu pieejamību senioriem visā Latvijas teritorijā. Viens no sadarbības memoranda nosacījumiem paredz, ka Rīgas Stradiņa universitātes Stomatoloģijas institūts un Zobārstniecības fakultāte piedalīsies senioru zobārstniecības pakalpojumu sniegšanā pie zobārstniecības studentiem.

"Šī sadarbība ar RSU stomatologiem un Latvijas senioru organizācijām ļaus uzlabot mūsu senioriem zobārstniecības pakalpojumu pieejamību. Tas ir neliels, bet svarīgs solis viņu dzīves kvalitātes uzlabošanā. Mediķi ir pārliecināti, ka mūsu zobu stāvoklis atspoguļo ne tikai to, kāda ir mūsu vispārējā veselība, tas var būt tiešs hronisku slimību cēlonis. Tāpēc rūpēs par mūsu senioriem meklēsim praktiskus un viņiem izdevīgus risinājumus," pēc memoranda parakstīšanas uzsvēra Jānis Reirs.

Tas, ka Latvijas senioriem ļoti aktuāls ir jautājums par zobārstniecības pakalpojumu pieejamību, tika akcentēts pērn rudenī notikušajā Senioru lietu padomes sēdē, kad arī visi vienojās, ka jāveido reāls plāns un modeļi, kā šo problēmu risināt.