18.05.2018 12:15

Ināra Mūrniece Ukrainā apmeklējusi militārā konflikta skarto Doņeckas apgabala teritoriju

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Kontroles punktā Majorske, kas atrodas uz kontaktlīnijas ar separātistu kontrolēto teritoriju, Saeimas priekšsēdētāja tikās ar Ukrainas robežsargiem Kontroles punktā Majorske, kas atrodas uz kontaktlīnijas ar separātistu kontrolēto teritoriju, Saeimas priekšsēdētāja tikās ar Ukrainas robežsargiem Saeimas administrācija

Latvija turpinās stingri iestāties par Ukrainas teritoriālo nedalāmību un suverenitāti, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, ceturtdien Kramatorskā tiekoties ar Doņeckas apgabala valsts administrācijas vadītāju Pavlo Žebrivski.

P. Žebrivskis, pateicoties I. Mūrniecei un Saeimas deputātiem par apgabala apmeklējumu, uzsvēra, ka šī vizīte ir ļoti svarīga. "Mēs nejūtamies atstāti vieni pret agresora valsti," viņu citē Saeimas preses dienests.

Pārrunājot Doņeckas apgabala drošības un sociālekonomisko situāciju, P. Žebrivskis īpaši pateicās Latvijas iedzīvotājiem par atbalstu konfliktā cietušo Ukrainas bērnu ārstēšanā. P.Žebrivskis arī teica, ka šodien Doņeckas apgabals ir viens no aktīvākajiem reformu īstenotājiem Ukrainā, it īpaši decentralizācijas jomā. Tāpat viņš pateicās par Latvijas pieredzes nodošanu lauksaimniecības jomā. Ukrainas uzņēmēji no Doņeckas un Luhanskas apgabaliem ir ieinteresēti šo sadarbību ar Latviju turpināt.

Slovjanskā I.Mūrniece aplūkoja konflikta laikā sagrautās ēkas, kā arī daļēji atjaunoto Slovjanskas bērnu psihoneiroloģisko slimnīcu, kas bija cietusi 2014. gada notikumos.

Kontroles punktā Majorske, kas atrodas uz kontaktlīnijas ar separātistu kontrolēto teritoriju, Saeimas priekšsēdētāja tikās ar Ukrainas robežsargiem, pārrunājot vietējo iedzīvotāju pārvietošanās problēmas.

I. Mūrniece tikās arī ar Latvijas pārstāvjiem EDSO speciālajā novērošanas misijā Ukrainā, lai iepazītos ar viņu darbu misijā, sociālekonomisko un humanitāro situāciju reģionā, kā arī ar izaicinājumiem.

Saeimas priekšsēdētāja līdz 18. maijam uzturas oficiālā vizītē Ukrainā, kur viņu pavada Saeimas deputātu grupas sadarbībai ar Ukrainu vadītājs Ainārs Mežulis, kā arī grupas deputāti Aleksejs Loskutovs un Edvīns Šnore.