Jūrmalā plāno veidot jaunu kapsētu un izbūvēt krematoriju

(Komentēt)
Jūrmalā plāno veidot jaunu kapsētu un izbūvēt krematoriju Foto: pixabay.com
2018. gada 15. augusts, 13:18

Jūrmalas pašvaldība iecerējusi pilsētā izveidot jaunu kapsētu, kā arī izbūvēt tajā krematoriju, pavēstīja Jūrmalas domes pārstāve Elita Cepurīte.

Publiskā apspriešana par detālplānojuma izstrādi zemesgabalam Krastciemā izsludināta 13. augustā. Detālplānojuma mērķis ir izstrādāt nosacījumus kapsētu teritorijas izveidei un tās ceremoniālo ēku un krematoriju apbūvei.

Plānotā kapsētu teritorija atrodas pretī Meža kapsētai - kvartālā starp Eduarda Veidenbauma ielu, Mežmalas ielu un Gulbju ielu. "Detālplānojuma teritorijas kopējā platība ir 53,5 hektāri, bet kapsēta plānota tikai daļā teritorijas - aptuveni 23 hektāros, kur izstrādātas detalizētas zonas apbedījumiem, krematorijas un citu kapsētai nepieciešamo būvju un labiekārtojuma izvietošanai. Visa plānotā teritorija ir meža zeme," skaidroja Cepurīte.

Plānotajā kapsētas teritorijā paredzēts saglabāt plašas dabas teritorijas izteikta reljefa un vērtīgu koku apaugumu vietās, daļēji saudzējot biotopu - mežainās piejūras kāpas, norādīja pašvaldībā. Apbedījumi tiktu izvietoti vietās ar līdzenu reljefu, savukārt tā izteiktākajās zonās un vērtīgo koku audzēs paredzēts veidot pastaigu takas un atpūtas vietas. Detālplānojumā arī paredzētas zonas autostāvvietu izvietošanai.

Kā liecina Jūrmalas pašvaldības mājaslapā publicētā informācija, patlaban pašvaldības pārziņā jau ir piecas kapsētas - Jaundubultu kapsēta Lielupes ielā, Slokas kapsēta Varoņu ielā, Ķemeru kapsēta, Slokas jaunā jeb Meža kapsēta Eduarda Veidenbauma ielā un Beberbeķu kapsēta, kuru "Jūrmalas kapi" uztur sadarbībā ar Babītes pašvaldību.

Pēc "Jūrmalas kapu" direktora Guntara Laša paustā Slokas vecie kapi, Ķemeru, Jaundubultu un Beberbeķu kapi apbedīšanai esot daļēji slēgti un tur cilvēks tiek apglabāts tikai tad, ja tur jau ir ģimenes kapavietas. Līdz ar to brīvu vietu tagadējās kapsētās varētu būt vien līdz 2019.-2020.gadam.

Pašvaldība arī atzīmē, ka jaunas kapsētas ierīkošana Jūrmalā ir ļoti sarežģīta, un to nosaka vairāki faktori, tostarp upes un jūras tuvums, gruntsūdeņi, kāpas un pilsētas reljefs.

Rakstiskus priekšlikumus un ierosinājumus iedzīvotāji Jūrmalas pilsētas domes Pilsētplānošanas nodaļā var iesniegt līdz 10.septembrim, bet apspriešanas sanāksme notiks 30.augustā plkst.16, Jūrmalas pilsētas domes sēžu zālē.

 

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Čiekurciema patiesības. Gāzes termināļa dzirksteles aprinkis.lv/index.php/vied… pic.twitter.com/lJz5jnUPpg
aprinkislv
Austrijas pērles: mūzika, vīns, pilis un našķi aprinkis.lv/index.php/atpu… pic.twitter.com/yftK6dOZgw
aprinkislv
Kas notiek Imanta Ziedoņa, Vijas Artmanes un Anšlava Eglīša mājās? aprinkis.lv/index.php/kult… pic.twitter.com/1fFpOQYP3X

Twitter Citi raksta

Marupes_novads
Vasara un aktīvā atpūta ir kopsaucējs lieliskai laika pavadīšanai kopā ar saviem mīļajiem. Aicinām piedalīties auto… twitter.com/i/web/status/1…
Sigulda_turisms
No 26. līdz 28. jūlijam gleznainajā Siguldas pilsdrupu estrādē norisināsies Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svē… twitter.com/i/web/status/1…
Adazu_novads
Ādažu jaunā sākumskola pieņemta ekspluatācijā adazi.lv/adazu-sakumsko… pic.twitter.com/IL0UFTwZdl

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2019