01.06.2018 13:56

Aicina autovadītājus ievērot ceļu satiksmes noteikumus būvdarbu posmā uz Rīgas apvedceļa

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Aicina autovadītājus ievērot ceļu satiksmes noteikumus būvdarbu posmā uz Rīgas apvedceļa Latvijas Valsts ceļi

Rīgas apvedceļa (Baltezers–Saulkalne) (A4) posmā no Avotiem līdz ceļa pārvadam pār dzelzceļu pie Daugavpils šosejas notiek remontdarbi, tāpēc satiksmes organizācijā uz apvedceļa ir ieviestas izmaiņas, kas skar arī krustojumu ar autoceļu Ulbroka – Ogre (P5).

No autoceļa Ulbroka-Ogre (P5) krustojumā ar Rīgas apvedceļu nedrīkst nogriezties ne pa labi, ne pa kreisi, var braukt tikai taisni. Diemžēl autobraucēji regulāri neievēro šīs izmaiņas un ceļazīmes, pārkāpjot ceļu satiksmes noteikumus, vēsta VAS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).

Šo pārkāpumu rezultātā autotransports iebrauc remontdarbu zonā, kurā satiksme notiek pa vienu sašaurinātu joslu, un divas automašīnas tur nevar izmainīties, tādēļ tiek bloķēta satiksme. Šonedēļ tādi gadījumi bija katru dienu un pat vairākas reizes dienā.

LVC atgādina, ka Rīgas apvedceļš ir valsts galvenās nozīmes autoceļš ar ievērojamu satiksmes intensitāti – bloķējot to, satiksme tiek būtiski palēnināta, un veidojas sastrēgumi. Uzņēmums arī aicina autovadītājus ievērot ceļu satiksmes noteikumus būvdarbu zonā uz Rīgas apvedceļa, kā arī citviet, kur notiek ceļu būvdarbi: ievērot ceļazīmes un satiksmes organizācijas shēmas, kā arī nebraukt būvdarbu zonā pie sarkanās luksofora gaismas.

Uz Rīgas apvedceļa (Baltezers–Saulkalne) (A4) posmā no Avotiem līdz ceļa pārvadam pār dzelzceļu pie Daugavpils šosejas (12,48.-19,66. km) notiek segas un tilta pār Mazo Juglu pārbūve. Uz tilta pār Mazo Juglu un pirms krustojuma ar autoceļu Ulbroka–Ogre (P5) satiksme tiek organizēta pa vienu ceļa joslu.

Satiksme šajā apvedceļa posmā ir īpaši palēnināta, tāpēc tranzīta transportam un vietējiem iedzīvotājiem iesakām izmantot citus maršrutus. Remontdarbi skar arī apvedceļa A4 krustojumu ar autoceļu Ulbroka–Ogre (P5).

Būtiskākās satiksmes organizācijas izmaiņas:
gandrīz kilometru garā apvedceļa posmā pirms tilta pār Mazo Juglu un uz tā, tiltu ieskaitot, Daugavpils šosejas (A6) virzienā slēgta viena josla un satiksmi regulē ar luksoforiem;
no autoceļa Ulbroka-Ogre (P5) krustojumā ar Rīgas apvedceļu nedrīkst nogriezties ne pa labi, ne pa kreisi, var braukt tikai taisni;
Rīgas apvedceļa A4 (Baltezers-Saulkalne) un autoceļa Ulbroka–Ogre (P5) krustojumā ir izslēgti pastāvīgie luksofori;
satiksmi būvdarbu zonā regulē pagaidu luksofori; nepieciešamības gadījumā tiek piesaistīti satiksmes regulētāji.

Lai savlaicīgi informētu satiksmes dalībniekus par minētajām satiksmes organizācijas izmaiņām, vairākās vietās ir uzstādītas informatīvās zīmes: Tīnūžos, Salaspilī, Sauriešos, Dreiliņos, Ulbrokā, Līčos, autoceļu A2 un A4 divlīmeņu mezglā, kā arī autoceļu P8 un P80 krustojumā.

Ieteicamie apbraukšanas maršruti tranzīta transportam:
virzienā no Rīgas un Tallinas uz Daugavpili, Rēzekni vai Maskavu ieteicams izvēlēties autoceļu A6 Rīga–Daugavpils;
virzienā no Bauskas un Viļņas uz Tallinu – caur Rīgu, sekojot informatīvām norādēm;
virzienā no Daugavpils, Rēzeknes, Maskavas uz Rīgu vai Tallinu – ieteicams izvēlēties ceļu caur Rīgu;
virzienā no Rīgas vai Tallinas uz Bausku vai Viļņu – caur Rīgu un pa Daugavpils šoseju (A6).
Vieglajam transportam un vietējiem iedzīvotājiem ieteicamais apbraukšanas maršruts Salaspils un Tallinas virzienā – caur Tīnūžiem vai Ikšķili, izmantojot valsts reģionālos autoceļus Inčukalns–Ropaži–Ikšķile (P10) un Rīga–Ērgļi (P4).