13.04.2018 12:49

Augulis: Izdevies panākt vienošanos par finansējumu Vidzemes šosejas Sēnītes posma rekonstrukcijai

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Augulis: Izdevies panākt vienošanos par finansējumu Vidzemes šosejas Sēnītes posma rekonstrukcijai arhīvs

Šonedēļ ir izdevies panākt vienošanos par papildu finansējumu rekonstrukcijai Vidzemes šosejas posmā no Garkalnes līdz Inčukalnam, kas ir pazīstams kā Sēnītes posms, un jau šogad VAS "Latvijas Valsts ceļi" izsludinās iepirkumu.

Par to piektdien notiekošajā ikgadējā ceļu nozares konferencē informēja satiksmes ministrs Uldis Augulis. Kopējās posma rekonstrukcijas izmaksas ir plānotas 42 miljonu eiro apmērā.

Kā zināms, Vidzemes šosejas Senītes posms jau ilgstoši atrodas sliktā tehniskā stāvoklī, tā rekonstrukcijai ir izstrādāts tehniskais projekts, taču līdz šim tā realizācijai netika piešķirts finansējums. Posma kopējais garums ir gandrīz 14 kilometri, tam ir četras braukšanas joslas, divi ceļu pārvadi, vairāk nekā 60 caurtekas, divlīmeņu satiksmes mezgls ar septiņiem ceļa pārvadiem, divi gājēju tuneļi.

"Ņemot vērā to, ka rekonstrukcijas tehniskais projekts jau ir gatavs, tagad, kad ir atrisināts finansējuma jautājums, mēs plānojam izsludināt iepirkumu Sēnītes posma pārbūvei jau aprīlī, lai vēl šogad varētu uzsākt darbus," konferencē informēja VAS "Latvijas Valsts ceļi" valdes priekšsēdētājs Jānis Lange.

"Šī ceļu būvniecības sezona atšķiras no iepriekšējām ar to, ka valsts vietējos autoceļos, kuri pārsvarā ir ar grants segumu, tiks ieguldīts rekordliels finansējums – ap 30 miljoniem eiro, kas ļaus sakārtot 400 kilometrus vietējās nozīmes autoceļu," uzsvēra Augulis.

Runājot par 2020. gadu, kad tiks izsmelti ES fondu līdzekļi, kuri šajā periodā bija pieejami valsts autoceļiem, ministrs norādīja, ka, izmantojot struktūrfondu rezerves, ir plānots aizpildīt šo finansējuma trūkumu.