01.02.2012 18:17

Sala dēļ daudzi tomēr neierodas skolā

Autors 
Novērtēt šo ziņu
(4 balsojumi)
Februāra aukstajā sākumā klases lielākoties ir pilnas, tiesa, dažviet sals skolēnu rindas tomēr krietni paretinājis. Februāra aukstajā sākumā klases lielākoties ir pilnas, tiesa, dažviet sals skolēnu rindas tomēr krietni paretinājis. Foto: Krišjānis Grantiņš

Daļa aptaujāto skolu pārstāvju Pierīgā atzīst: aukstais laiks 1. februārī skolas apmeklējumu nav būtiski ietekmējis, tomēr ir novadi, kur ģimenes personīgā transportlīdzekļa neesamība vai garāks ceļš līdz skolas autobusa pieturai daudziem liek izšķirties par palikšanu mājās.

Ādažu vidusskolas direktores vietniece mācību darbā Liāna Pumpure aģentūrai LETA sacīja, ka piesardzīgāki bijuši 8. klases skolēni. Vienā no šīm klasēm 1. februārī skolā neesot ieradušies desmit audzēkņi, bet bērni no jaunākajām klasēm mācības nekavējot: «Sociālā pedagoģe katru rītu pārbauda visas klases un noskaidro, kādu iemeslu dēļ skolēni nav skolā. Klašu audzinātāji jau pagājušās nedēļas beigās brīdināja skolēnus būt piesardzīgiem aukstajā laikā. Tāpat esam lūguši vecākus rūpīgi izvērtēt, cik tālu bērniem ir jāiet kājām līdz transportam vai skolai, lai bērni aukstajā laikā neapsaldētos.» L. Pumpure gan piebilda, ka lielāko daļu bērnu uz skolu atved vecāki ar automašīnām.

«Skolēnu ir tikpat, cik iepriekšējās dienās, strādājam, kā ierasts,» Mārupes vidusskolas lietvede Mirdza Reņģīte portālam apriņķis.lv sacīja, ka aukstums apmeklējumu nav ietekmējis. «Attālumi ne vienmēr ir mazi, bet, ja bērnus neatved vecāki ar savām automašīnām, to izdara skolas autobuss.»

«Viss atkarīgs no vecākiem,» M. Reņģīte atbildēja uz jautājumu, vai, turpinoties šādam vai nedaudz lielākam aukstumam, ievērojamāka daļa skolēnu tomēr varētu palikt mājās, taču viņa pieļāva, ka visdrīzāk klases tukšākas nekļūs.

«Ir patukšas klases,» par trešdien novēroto apmeklējumu portālam teica Ropažu vidusskolas lietvede Sarma Plandere. Viņa teic, ka februāra pirmajā dienā gaisa temperatūra novadā noslīdējusi vairākus grādus zem 20 un tie, kas nedzīvo ciema centrā un kurus ar auto neatved vecāki vai kam līdz skolas autobusa maršrutam garāks ceļš ejams, izlēmuši palikt mājās. Visvairāk sals retinājis skolēnu rindas pirmajās četrās klasēs, taču stundas notiek – neatkarīgi no mājās palikušo audzēkņu skaita.

Profesionālās izglītības likums ļauj bērniem vecumā līdz 12 gadiem neiet uz skolu, ja gaisa temperatūra ir zemāka par mīnus 20 grādiem pēc Celsija skalas. Ja dzīvsudraba stabiņš noslīd zem mīnus 25 grādiem, mācības var neapmeklēt arī gados vecāki skolēni.