14.06.2018 13:15

Vasarā carnikaviešiem piedāvā "smadzeņu fitnesu"

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Vasarā carnikaviešiem piedāvā "smadzeņu fitnesu" pixabay.com

Matemātiķes un prāta spēļu entuziastes Kati Smotrova un Gunta Strode aicina šovasar piedalīties "prāta vingrošanas" jeb "smadzeņu fitnesa" nodarbībās Carnikavā. Nodarbības paredzētas gan jebkura vecuma pieaugušajiem, gan bērniem, sākot no četru gadu vecuma.

"Gribam ieinteresēt Carnikavas novada sabiedrību dažādās smadzeņu treniņa aktivitātēs, nodemonstrējot to daudzveidību un atbilstību dažādām gaumēm un vēlmēm. Zinātniski pierādīts, ka cilvēkam, lai saglabātu spēju ātri uzņemt un apstrādāt jaunu informāciju, ir vēlams regulāri nodarboties ar prātu stimulējošām aktivitātēm," projekta ideju novada pašvaldības vietnē skaidrojušas abas matemātiķes.

Novērots, ka bērniem, kas vasaras brīvlaikā bieži vien aizmirst par jebkādām intelektuālām aktivitātēm, rudenī esot grūtāk aktīvi un ar labiem rezultātiem uzsākt jauno mācību gadu. Tāpēc K. Smotrova un G. Strode desmit nodarbībās lieliem un maziem piedāvās lielisku smadzeņu treniņu, un, kā jau īstā treniņā, slodzi katrs pats varēs audzēt pakāpeniski, saskaņā ar savām vēlmēm. Nodarbībās tiks piedāvātas dažādas prāta spēles, kas spēlējamas gan individuāli, gan divatā, gan arī lielākās grupās.

Interesentu ērtībām tiek piedāvāti divi dažādi nodarbību laiki un norises vietas: Carnikavas novada Sociālā dienesta dienas centrā "Pīlādzis" (Stacijas ielā 5) no plkst. 12.00 līdz 15.00 – 18. jūnijā, 2. un 30. jūlijā, 13. un 27. augustā; Carnikavas pamatskolā (Nākotnes ielā 1) no plkst. 17.00 līdz 20.00 – 21. jūnijā, 5. jūlijā, 2., 16. un 30. augustā.

Prāta spēles organizē biedrība "Nākotnes iela" ar Carnikavas novada domes finansējumu konkursa "Sabiedrība ar dvēseli" ietvaros. Nodarbības ir bez maksas.