07.06.2018 14:28

Atbalsta valsts aizsardzības mācības kā obligāta mācību priekšmeta ieviešanu

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Atbalsta valsts aizsardzības mācības kā obligāta mācību priekšmeta ieviešanu Saeimas administrācija

Saeimas deputāti ceturtdien atbalstīja lēmuma projektu "Par valsts aizsardzības mācības iekļaušanu valsts vidējās izglītības standartā". Lēmumā parlaments aicina Ministru kabinetu valsts aizsardzības mācību kā obligātu mācību priekšmetu pakāpeniski iekļaut valsts vispārējās vidējās un valsts profesionālās izglītības standartā noteiktajā izglītības saturā.

Lēmumā aicināts no 2018./2019. mācību gada piedāvāt kā pilotprojektu izglītības iestādēs apgūt valsts aizsardzības mācību, no 2020. līdz 2024. gadam – kā obligāti piedāvājamās izvēles priekšmetu, savukārt no 2024.gada iekļaut izglītības saturā kā obligātu mācību priekšmetu, informēja Saeimas preses dienests.

Saeima lēmumu pieņēmusi, paužot atbalstu virzībai uz visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas izveidošanu un ņemot vērā valsts aizsardzības prasmju attīstīšanas nepieciešamību. Tāpat parlaments lēmumā uzsver pilsoniskās apziņas veidošanas un patriotiskās audzināšanas nozīmīgumu jaunās paaudzes izglītošanas procesā.

Aizsardzības ministrija (AM) aprēķinājusi, ka valsts aizsardzības mācības īstenošana kā obligāts priekšmets skolās gadā izmaksātu līdz 17 miljoniem eiro, vēsta aģentūra LETA. Patlaban gan nevar pateikt, cik liels finansējums būtu nepieciešams, ja mācību ieviestu kā obligāti piedāvājamās izvēles priekšmetu. Kā nesen komisijā norādīja Jaunsardzes un informācijas centra vadītājs Aivis Mirbahs, tad šādus aprēķinus nevar veikt, jo nav zināms, cik skolas pieteiksies šīs mācības ieviešanai.