Vidusskolas skolotāja nopludinājusi latviešu valodas eksāmena domraksta tematus

(Komentēt)
Vidusskolas skolotāja nopludinājusi latviešu valodas eksāmena domraksta tematus Foto: arhīvs
2018. gada 23. maijs, 13:54

22. maijā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes kriminālpolicijas rīcībā nonāca informācija no Valsts izglītības satura centra par latviešu valodas centralizētā eksāmena domrakstu tematu izplatīšanos skolēnu vidū aptuveni pusstundu pirms eksāmena sākuma.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes kriminālpolicijas amatpersonas nekavējoties uzsāka izmeklēšanu saistībā ar saņemto informāciju par Latgales reģionā konstatētiem gadījumiem, kad īsi pirms latviešu valodas centralizētā eksāmena trešās daļas sākuma kādas skolas vidusskolēnu vidū nonākuši latviešu valodas centralizētā eksāmena domrakstu temati.

Veicot pirmstiesas izmeklēšanas darbības, Valsts policija konstatēja, ka sākotnējā informācijas noplūde notikusi no kādas vidusskolas skolotājas Zemgales reģionā, pēc kā latviešu valodas centralizētā eksāmena domrakstu temati nonākuši skolēnu rīcībā, kur tie tālāk izplatījušies vidusskolēnu vidū arī citos reģionos.

Par notikušo Valsts policijā ierosināts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 200. panta pirmās daļas par neizpaužamu ziņu, kas nav valsts noslēpums, nelikumīgu izpaušanu, ja to izdarījusi persona, kas nav valsts amatpersona un kas saskaņā ar likumu ir atbildīga par ziņu glabāšanu.

Kā vēsta Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā, jau ir noskaidrota iespējamā vainīgā persona, kura savu vainu nodarījumā atzīst. Patlaban kriminālprocesā noziedzīgajā nodarījumā iesaistītajai skolotājai piemērots statuss – persona, pret kuru uzsākts kriminālprocess.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Jauniešu koris "Maska" @korisMaska – Babītes novada un Latvijas vizītkarte aprinkis.lv/index.php/kult… pic.twitter.com/DGZ2NCrVHc
aprinkislv
Māris Zanders @Maris_Zanders : Krievija... Kas tālāk? aprinkis.lv/index.php/vied…
aprinkislv
Carnikavā @Carnikavas_nov dzēsts paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks aprinkis.lv/index.php/sabi… pic.twitter.com/h78DKh2EbS

Twitter Citi raksta

Due to an error, potentially a timed-out connection to Twitter, this user's tweets are unable to be displayed.

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2019