24.04.2018 12:27

Aicina vecākus pārskatīt bērnu reģistrācijas pieteikumus Rīgas bērnudārzos

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Aicina vecākus pārskatīt bērnu reģistrācijas pieteikumus Rīgas bērnudārzos pixabay.com

Tā kā 1. maijā sākas grupu komplektēšana Rīgas pirmsskolas izglītības iestādēs, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) aicina vecākus pārskatīt bērnu reģistrācijas pieteikumus Rīgas bērnudārzos un, ja nepieciešams, aktualizēt kontaktinformāciju, vēlamo mācību uzsākšanas laiku un citus būtiskus datus.

2018./2019. mācību gadā 1. septembris ir sestdiena, un iespējams, ka daudzi vecāki kā vēlamo bērna mācību uzsākšanas laiku ir norādījuši 3. septembri – pirmdienu. Tomēr no 1. maija līdz 31. augustam, veidojot pretendentu sarakstus jaunajam mācību gadam, tiks uzaicināti bērni, kuriem vēlamais mācību uzsākšanas laiks norādīts līdz 1. septembrim, informē RD IKSD pārstāve Indra Vilde.

Departaments atgādina, ka vecākiem līdz bērna iekļaušanai pretendentu sarakstā, ir tiesības mainīt vēlamo mācību uzsākšanas laiku.

Rīgas domes saistošie noteikumi nosaka, kurus bērnus no rindas iekļauj audzēkņu sarakstā, proti, pretendentu sarakstā uz vietu pašvaldības izglītības iestādē iekļauj tikai tos bērnus, kuriem līdz attiecīgā gada 1. septembrim vai saraksta sastādīšanas dienai ir apritējis pusotrs gads, ja pašvaldības izglītības iestādē uzņemšanas vecums ir no pusotra gada; attiecīgajā kalendārajā gadā aprit pilni trīs vai pieci gadi, ja pašvaldības izglītības iestādē uzņemšanas vecums ir no trīs vai pieciem gadiem; vecāki vai bērna likumiskais pārstāvis pieteikumā atzīmējis, ka vēlas saņemt pirmsskolas izglītības pakalpojumu pašvaldības izglītības iestādē, skaidro I. Vilde.