24.04.2018 15:35

Bērnus un jauniešus aicina uz pirmo fizikas festivālu Latvijā

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Bērnus un jauniešus aicina uz pirmo fizikas festivālu Latvijā www.fizmix.lv

12. maijā Rīgā arhitektūras un mediju centrā "H2O 6" notiks Latvijā pirmais fizikai veltītais festivāls "FIZMIX eksperiments", kurā bērni, jaunieši un arī vecāki varēs iepazīt eksaktās zinības daudzveidīgās un aizraujošās aktivitātēs.

Dienas garumā festivālā bez maksas būs pieejama plaša izglītojoši izklaidējoša programma, kas ļaus uzzināt, kā uzbūvēt robotu, tikt pie savas zemūdenes, kādi fizikas likumi darbojas raķešu palaišanā, sportā, kulinārijā un ne tikai, informē konkursa koordinatore Kate Nītiņa.

No pulksten 11.00 visā festivāla teritorijā darbosies interaktīvās atrakcijas un radošās darbnīcas. Tajās būs iespēja tikties ar pārstāvjiem no mācību portāla "FIZMIX", zinātniskā teātra "Laboratorium", zinātkāres centra "Zinoo", "Rīgas cirka skolas", Latvijas Universitātes "Jauno fiziķu skolas", Cietvielu fizikas institūta "Saules kausa", kurā top ar saules enerģiju darbināmi auto, kuģu un lidaparātu modeļi, "Baltijas 3D printēšanas tehnoloģiju centra", izglītības uzņēmuma "Lielvārds" un vēl daudziem citiem tehniski radošiem prātiem.

Uz festivāla lielās skatuves ar iedvesmas stāstiem par fiziku savā pieredzē dalīsies pasaulē ātrāko ultravieglo lidaparātu inženieri Latvijā, robottehnikas skola "AlfaRobot", šefpavārs Māris Astičs un lidotājs Ingus Augstkalns, kurš veicis pasaulē pirmo lēcienu ar izpletni no drona. Pulksten 16.00 apmeklētājiem būs iespēja sekot līdzi 8. un 9. klašu fizikas erudīcijas konkursa "FIZMIX eksperiments" finālam, savukārt festivāla noslēgumā koncertu sniegs mūziķi Markus Riva un Edavārdi.

Erudīcijas konkursu "FIZMIX eksperiments" "Latvenergo" koncerns rīko jau vairāk nekā 20 gadu garumā ar mērķi jauniešiem saistošā veidā radīt interesi par fiziku, parādīt, kā teorētiskās zināšanas iespējams izmantot praksē, izglītot elektrodrošības jautājumos un mudināt apgūt inženiertehniskās profesijas. Konkursa dalībnieku skaits pēdējos gados ir audzis, un šogad tajā piedalās vairāk nekā 1000 jauniešu jeb ceturtā daļa Latvijas skolu, kurā mācās 8. un 9. klašu skolēni, norāda K. Nītiņa.

"Redzam, ka fizika kļūst populārāka arī starp dalībnieku skolasbiedriem, brāļiem un māsām, tāpēc šogad esam pieņēmuši izaicinājumu kopā ar konkursa finālu rīkot arī pirmo fizikas festivālu Latvijā. Vēlamies tajā atraktīvā veidā parādīt fizikas aizraujošo pusi ne tikai konkursa dalībniekiem – fizikas izcilniekiem –, bet visiem zinātkārajiem bērniem, jauniešiem un viņu vecākiem," saka AS "Latvenergo" galvenais izpilddirektors Āris Žīgurs.

12. maijā fizikas festivāla "FIZMIX eksperiments" teritorija arhitektūras un mediju centrā "H2O 6" Durbes ielā 4 apmeklētājiem būs atvērta no pulksten 11.00 līdz 17.00. Aktuālākajai festivāla informācijai interesenti aicināti sekot līdzi www.fizmix.lv/festivals. Vairāk informācijas par skolēnu erudīcijas konkursu un tā dalībniekiem www.fizmix.lv/eksperiments.

Festivālu rīko AS "Latvenergo" sadarbībā ar uzņēmumiem "Lielvārds", "Rimi Latvia", "Dobeles dzirnavnieks", "Quest Lab", "Graci", "Sadales tīkls", "Cosmos" ilūziju muzeju, izdevumiem "Ilustrētā Zinātne" un "Ilustrētā Vēsture", vēsta K. Nītiņa.