15.11.2017 20:18

Starp Draudzīgā aicinājuma fonda skolu reitinga līderiem arī Pierīgas mācību iestādes

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Starp Draudzīgā aicinājuma fonda skolu reitinga līderiem arī Pierīgas mācību iestādes arhīvs

Vērtējot skolēnu centralizēto eksāmenu rezultātus, Draudzīgā aicinājuma (DA) fonds noteicis 2017. gada skolu reitingu un apbalvojis labākās Latvijas skolas. No Pierīgas mācību iestādēm lielāko atzinību izpelnījusies Babītes vidusskola, kas ieņēma otro vietu lauku vidusskolu grupā.

Reitingu veidoja pēc skolēnu gūtajiem rezultātiem centralizētajos eksāmenos piecos mācību priekšmetos – latviešu valoda, matemātika, angļu valoda, dabas zinības (bioloģija, fizika, ķīmija), vēsture.

Lauku vidusskolu grupā, kurā tika vērtētas 86 skolas, Babītes vidusskolas audzēkņi uzrādījuši otros labākos rezultātus angļu valodā un trešos vēsturē un kopējā reitingā tikai pavisam nedaudz zaudēja Saldus novada Druvas vidusskolai.

13. vietu šajā grupā ieņēma Mārupes vidusskola, kam reitinga pirmā vieta vēsturē un otrā bioloģijā un fizika (pirms gada mārupieši bija otrie). Labāko divdesmitniekā ir arī Ķekavas vidusskola (16.), Zvejniekciema vidusskola (17.) un Ādažu vidusskola (20.).

Ģimnāziju grupā pirmās trīs vietas ieņēma Rīgas Valsts 1., 3.un 2. ģimnāzija, bet astoto augstāko reitingu sasniegusi Siguldas Valsts ģimnāzija, kas arī bija otrā labākā pilsētu ģimnāziju grupā aiz Cēsu Valsts ģimnāzijas (lielpilsētu skolas tika vērtētas atsevišķi).

Kopējā pilsētu vidusskolu reitingā, kurā bija 179 skolas, un lielpilsētu vidusskolu reitingā par labāko atzīta Daugavpils Krievu vidusskola-licejs, bet 16. vietā kopējā sarakstā un trešajā vietā pilsētu vidusskolu grupā bija Olaines 1.vidusskola.

Savukārt specializēto skolu grupā (99 mācību iestādes), kurā labākos rezultātus sasnieguši Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolas skolēni, no Pierīgas augstākos reitingus uzrādījusi Murjāņu sporta ģimnāzija (10.) un Garkalnes Mākslu un vispārizglītojošā vidusskola (12.).