10.04.2015 11:49

Jelgavā notiks ģimenes tēmām veltīta konference

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Jelgavā notiks ģimenes tēmām veltīta konference Publicitātes

2014. gada 5. decembrī notika Apvienoto Nāciju starptautiskā ģimenes gada 20. gadskārtas atceres pasākums, kurā piedalījās amatpersonas no 60 dalībvalstīm. Šo starptautisko samitu organizēja Eiropas Savienības Ģimeņu organizāciju konfederācija (COFACE).

Tika izstrādāts ģimenes manifests, lai "dotu pasaulei cerības vēstījumu" un lai valstu "līderi, kas pieņem lēmumus, padziļinātu izpratni par ģimeni un tās vērtību būtisko lomu" sabiedrībā. Ģimenes tēmas aktualitāti pierāda arī Baznīcas rūpes par ģimeni: šī gada oktobrī Romā notika ārkārtas katoļu bīskapu sinode par ģimeni.

Ņemot vērā šīs rūpes par ģimeni starptautiskajā līmenī, konference "Ģimene sabiedrības uzmanības centrā: starp ideāliem un realitāti" vēlas aktualizēt un pievērst Jelgavas pilsētas un novada iedzīvotāju uzmanību ģimenes tēmai, kas ir būtiska katra cilvēka dzīvē.

Mūsdienu ģimene piedzīvo daudzus uzbrukumus, tai sevi jāpierāda un jācīnās par savu eksistenci gan idejiskajā, gan sociālajā, gan finansiālajā jomā. Pilsētas un lauku izaugsmi sekmēs stipras ģimenes. Bez Baznīcas morālā atbalsta ģimenes stiprināšanai ir nepieciešama arī gudra valsts ģimenes politika, mērķtiecīga bērnu un jauniešu audzināšana skolā ģimenes vērtību izpratnē, pārdomāts pašvaldības atbalsts, kā arī pilsoniskās sabiedrības izpratne un sadarbība.

Ģimenes konferences ir ģimenes skaisto ideālu un vērtību manifestācija, atbalstot "laulību – savienību starp vīrieti un sievieti, ģimeni, vecāku un bērna tiesības" (Latvijas Republikas Satversme, 110.p.).

Konferences mērķis ir aktualizēt rūpes par ģimenes institūcijas kā Latvijas sabiedrības veidošanās, attīstības un pastāvēšanas pamatvērtību, sniedzot sociālantropoloģisku un ekumēniski kristīgu skatījumu par ģimeni kā vērtību, kā arī apskatot šo sabiedrības pamatmodeli vēsturiskā, juridiskā un psiholoģiskā aspektā, pulcinot vienkopus politisko lēmumu pieņēmējus, izglītības, reliģisko un citu sabiedrisko organizāciju pārstāvjus, Jelgavas pilsētas, Jelgavas un Ozolnieku novada ģimenes.

Dalība bezmaksas, pieteikšanās līdz 10.aprīlim. Sīkāka informācija: tālr.29265476 (LMT); e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..