06.08.2018 15:07

Foto: Divpadsmit drosminieki dodas ceļā, lai Monblānā paceltu Latvijas karogu

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Foto: Divpadsmit drosminieki dodas ceļā, lai Monblānā paceltu Latvijas karogu publicitātes

Pirmdien no Brīvības pieminekļa ceļā pavadīti ekspedīcijas "Monblāns 2018" dalībnieki. Viņi iecerējuši Eiropas Savienības (ES) augstākajā virsotnē Monblānā kopīgiem spēkiem uznest 10 metrus augstu viengabala karoga mastu un pacelt tajā Latvijas karogu, tā godinot mūsu valsti.

Ekspedīcijas dalībnieki ar visu nepieciešamo ekipējumu šorīt bija pulcējušies pie Brīvības pieminekļa, lai saņemtu ceļavārdus un veiksmes vēlējumus un uzsāktu, iespējams, savas dzīves lielāko piedzīvojumu, izaicinājumu – ceļu uz Eiropas Savienības augstāko virsotni Monblānu.

Projekta vadītāja Ilze Seržāne pavēstīja, ka ekspedīciju "Monblāns 2018" vadīs pieredzējis alpīnisma vecmeistars Rolands Laveiķis un tās dalībnieki ir uzņēmējs Aldis Kunšteins, burātājs Māris Birzulis, uzņēmēja Ilze Seržāne, arhitekte Edīte Bokāne, fotogrāfs Kristaps Mozgirs, uzņēmējs un alpīnists Andris Citko, students Kristians Krauklis un vadītājs un uzņēmējs Ilgonis Rudāks.

Jau šorīt ekspedīcijas dalībnieki devās uz Francijas pilsētiņu – Šamonī. Ceļu līdz galamērķim – Monblāna pakājei – paredzēts paveikt divu dienu laikā. 9. augustā plānots sākt adaptāciju un treniņus Rolanda Laveiķa vadībā. 10. augustā tiks uzsākts karoga masta nešanas pirmais posms līdz alpīnistu nakšņošanas mītnei "Refuge de Tete Rousse" 3167 metru augstumā, savukārt 16. augusts būs pēdējais termiņš, lai sasniegtu virsotni un atgrieztos nakšņošanas vietā "Refuge du Gouter". Bet 17. augustā plānota atgriešanās Šamonī.

Šī ekspedīcija ir īpaša ne tikai ar to, ka tās idejas autori izvirzījuši līdz šim pārdrošāko mērķi, bet arī ar to, ka aizraujošais piedzīvojums norisināsies Latvijas simtgades zīmē un ekspedīcija ir iekļauta Latvijas simtgades svinību kalendārā.

Iedvesmojošus ceļavārdus ekspedīcijas komandai veltījusi arī Latvijas eksprezidente Vaira Vīķe Freiberga. Eksprezidente novēlēja komandai sargāt savas dzīvības un uzsvēra, ka viņu dzīvības ir liela vērtība un neaizvietojama gan tuviniekiem, gan visai Latvijas tautai.

Ekspedīcijas norisei būs iespējams sekot līdzi tā "Facebook" un "Instagram" kontos. Tāpat ikvienam būs iespēja sekot līdzi tiešraidēm un video sižetiem, lai uzzinātu, kā sokas ekspedīcijas dalībniekiem.

Monblāns, kura augstums sasniedz 4808 metrus, atrodas uz Itālijas ziemeļrietumu robežas ar Franciju un tā ir Eiropas Savienības augstākā virsotne.